REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowe zdjęcia z „Domu smoka”. Tak wyglądają bohaterowie prequela „Gry o tron”

W ostatnim czasie niecierpliwie wyczekujący serialu „Gra o tron: Dom smoka” fani mogli narzekać na brak interesujących materiałów z planu. Teraz do sieci trafiły nowe zdjęcia, na których widzimy kolejne postacie.

17.09.2021
9:30
gra o tron dom smoka house of the dragon zdjęcia
REKLAMA

Prace na planie „Domu smoka” rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Już w tamtym miesiącu otrzymaliśmy pierwsze serie zdjęć z planu tego prequela „Gry o tron”, na których mogliśmy zobaczyć część kluczowych bohaterów produkcji. Mogliśmy między innymi rzucić okiem na kreacje Targaryenów takich jak Daemon i Rhaenyra, a także młodzi Aegon II, Aemond i Daeron. W maju HBO podzieliło się z fanami trzema oficjalnymi zdjęciami; poza Daemonem i Rhaenyrą znaleźli się na nich rówiinież inni bohaterowie: Otto Hightower i Alicent Hightower, a także Corlys Valeryon – casting do tej ostatniej postaci spotkał się z wyjątkowo nieprzyjemnymi reakcjami polskich internautów. Oczywiście, część negatywnych reakcji fandomu wiąże się bezpośrednio z niesmakiem, jaki pozostał po ostatnich sezonach „Gry o tron” (z naciskiem na finałową serię, po emisji której wielu miłośników prozy George'a R.R. Martina nie kryło swojego żalu do twórców produkcji).

A jednak wielu z nas, w tym niżej podpisany, z nadzieją wyczekuje premiery adaptacji tej jednej z najważniejszych i najbardziej krwawych opowieści Martina, która w końcu pokaże nam fantastyczne podniebne pojedynki smoczych jeźdźców. Jeśli sugestie pisarza mają coś wspólnego z prawdą, mamy szansę zobaczyć pilotażowy odcinek już wiosną 2022 roku.

HBO skąpi fanom kolejnych materiałów, jednak fani trzymają rękę na pulsie. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia młodej Rhaenyry Targaryen, która rozmawia z Laenorem Velaryonem. Na innym zdjęciu Laenor przebywa ze swoim kochankiem, ser Joffreyem Lonmouthem, a dalej możemy zobaczyć trochę sprzętu z planu. Rzućmy okiem.

REKLAMA

„Gra o tron: Dom smoka” – zdjęcia

REKLAMA

Przypomnijmy: Rhaennyra to pierworodna córka Viserysa Targaryena, a według swoich stronników – prawowita władczyni Westeros po śmierci swojego ojca. Po szybkiej śmierci młodszego brata Viserys obwołał ją dziedziczką tronu i szkolił do przejęcia korony. Jednak po śmierci matki Rhaenyry król ożenił się po raz drugi – z Alicent Hightower, która za prawowitego następcę uważała swojego pierwszego syna. Gdy Viserys umarł, mała rada – zdominowana przez zwolenników Hightowerów, czyli Zielonych – sprzeciwiła się woli władcy i obwołała nowym kólem Aegona II Targaryena. Rhaenyra, rzecz jasna, zanegowała tę decyzję. Konflikt, który wówczas się rozpoczął, zwano później Tańcem Smoków; to on będzie rdzeniem fabularnym nowego serialu.

Ser Laenor Velaryon to syn Corlysa Velaryona i księżniczki Rhaenys Targaryen. Choć był homoseksualistą, poślubił Rhaenyrę (był jej pierwszym mężem), z którą miał trzech synów: Jaccaerysa, Lucerysa i Joffreya Valeryonów. Jego smokiem był Morski Dym. Nie odegrał żadnej roli w późniejszej wojnie domowej.

Premiera „ Domu smoka” w 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA