REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

2. sezon „The Mandalorian” okazał się hitem Disney+. Netflix nie musi jednak obawiać się konkurencji

W zeszłym tygodniu swoją premierę miał 2. sezon „The Mandalorian”. Właśnie dowiedzieliśmy się ile osób obejrzało pierwszy odcinek największego hitu Disney+. Liczba, chociaż wysoka, w porównaniu do wyników produkcji innych platformy, nie jest jednak powalająca.

04.11.2020
18:35
the mandalorian 2 sezon disney+ ogladalnosc
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Disney+ wystartowała w listopadzie zeszłego roku i od razu jej włodarze mogli pochwalić się swoim pierwszym hitem. Użytkownicy nowego serwisu rzucili się na „The Mandalorian”. Serca widzów podbił przede wszystkim pojawiający się w nim Baby Yoda i internet zalały obrazki z jego wizerunkiem. Nic więc dziwnego, że od czasu pojawienia się ostatniego odcinka aktorskiego serialu osadzonego w uniwersum Star Wars, wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną odsłonę produkcji.

Premiera 2. sezonu „The Mandalorian” miała miejsce w zeszłym tygodniu.

Na podstawie aktywności własnych użytkowników Reelgood udostępniło informacje dotyczące oglądalności pierwszego odcinka. Ze streaming guide'a korzysta ponad 2 mln Amerykanów, a ich działania pozwalają serwisowi określić popularność danych tytułów.

Według liczb przekazanych magazynowi „Observer”, w trakcie premierowego weekendu, pierwszy odcinek 2. sezonu „The Mandalorian” uzyskał wynik na poziomie 5,7 proc. streamów z Reelgood. Wynik ten jest lepszy niż pierwszego odcinka pierwszej odsłony serialu (4,4 proc.). Disney ma więc powody do radości. Przynajmniej dopóki jego włodarze nie sprawdzą danych dotyczących tytułów innych platform.

„The Mandalorian” jest niewątpliwym hitem Disney+.

REKLAMA

Jednakże produkcje starszych platform VOD mogą pochwalić się większą popularnością. W analogicznym okresie 2. sezon „The Boys” uzyskał wynik na poziomie 7,2 proc. streamów, a 3. sezon „Stranger Things” 5,8 proc. Weźmy jednak pod uwagę, że w premierowe weekendy swoich seriali Amazon Prime Video udostępniło aż trzy odcinki kontynuacji superbohaterskiej opowieści, a Netflix całą odsłonę przygód dzieciaków z Hawkins.

2. sezon „The Mandalorian” przyciągnął całkiem sporą widownię zaledwie jednym odcinkiem. Być może część fanów czeka, aż na platformie pojawi się cały sezon. Wtedy tak naprawdę okaże się jaką popularnością cieszy się kontynuacja serialu osadzonego w świecie Star Wars. Dane te również jednak nie będą kompletne. Podejrzewamy, że tak jak premierowa odsłona produkcji, tak i ta, stanie się największym hitem serwisów pirackich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA