REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy odcinek „The Mandalorian” zdradził prawdziwe imię Baby Yody i jego historię. Opowiedziała ją Ahsoka Tano

Najnowszy odcinek serialu „The Mandalorian” od platformy Disney+ z pewnością zapisze się w historii sagi „Star Wars”. To właśnie w epizodzie zatytułowanym „The Jedi” widzowie po raz pierwszy zobaczyli aktorską wersję uwielbianej bohaterki z „Wojen klonów” oraz poznali, jakie imię otrzymał po urodzeniu Baby Yoda.

27.11.2020
18:37
the mandalorian ahsoka tano
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące 13. odcinka „The Mandalorian”.

Baby Yoda i Ahsoka Tano to dwie obecnie najpopularniejsze postaci „Gwiezdnych wojen”. Można się było więc spodziewać, że ich spotkanie na jednym ekranie wywrze olbrzymi wpływ na całą sagę. Odcinek „The Jedi” udostępniony właśnie użytkownikom Disney+ wskazuje, iż tak właśnie się stanie. I to z kilku różnych powodów.

Pierwszy z nich to sama postać Ahsoki Tano. Ulubienica widzów serialu „Wojny klonów” po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie w wersji aktorskiej (odgrywana przez Rosario Dawson). Debiut został przyjęty niezwykle entuzjastycznie przez fanów. Odbiorcy pochwalili za pomocą mediów społecznościowych m.in. Dave'a Filoniego za bardzo sprawne przedstawienie bohaterki i charakteryzatorów, którzy uczynili animowaną postać jak najbardziej wiarygodną.

Jednocześnie Ahsoka Tano dostarczyła widzom mnóstwo nowych informacji na temat przeszłości tajemniczego Dziecka. Zdradziła choćby, że Baby Yoda to naprawdę Grogu.

Mandalorian Din Djarin (w tej roli Pedro Pascal) dzięki wskazówkom dostarczonym przez Bo-Katan Kryze w 13. epizodzie znajduje w końcu kryjówkę Jedi, którym planuje powierzyć dalszą opiekę nad Baby Yodą. Na miejscu zastaję Ahsokę, która łączy się w Mocy z 50-letnim malcem i odczytuję w ten sposób część jego przeszłości. Okazuje się, że Grogu był w czasach Republiki trenowany przez wielu Mistrzów Jedi na Coruscant. Na koniec Wojen klonów, gdy Imperator doszedł do władzy, młody uczeń został ukryty.

Nie wiadomo, co działo się dalej, bo wspomnienia Grogu z tego okresu obejmuje ciemność, przez którą nawet umysł Ahsoki Tano nie jest w stanie się przebić. Była padawan Anakina Skywalkera, mając w pamięci co stało się z jej nauczycielem, nie przejmuje też od Djarina opieki nad Baby Yodą. Wszystko dlatego, że po latach życia w ukryciu jest w nim zbyt dużo gniewu, a jego przywiązanie do Mandalorianina zbyt mocne.

Zamiast tego pochodząca z planety Shili bohaterka planuje kontynuować poszukiwania Wielkiego Admirała Thrawna, który zniknął ze znanej galaktyki w „Star Wars: Rebelianci”. Co zdaje się sugerować pojawienie się jednego z najważniejszych antagonistów Expanded Universe albo w „The Mandalorian”, albo sugerowanym przez media spin-offie z Ahsoką Tano w roli głównej. Na odpowiedź, która z tych wersji okaże się prawdziwa, przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA