REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kiedy na platformę Disney+ trafią pierwsze seriale Marvela i 2. sezon „The Mandalorian”

„The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision”, 2. sezon „The Mandalorian” i może coś więcej z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tych produkcji należy spodziewać się na platformie Disney+ już całkiem niedługo.

05.02.2020
9:38
Premiera 2. sezonu Mandalorian i WandaVision na Disney+ w tym roku
REKLAMA
REKLAMA

Podczas tegorocznego Super Bowl jak zwykle wyemitowano mnóstwo zajawek nadchodzących filmów i seriali. Wyobraźnię fanów MCU (Kinowe Uniwersum Marvela) rozpalił 30-sekundowy spot, w którym Disney pokazał krótkie fragmenty trzech seriali – „The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision” i „Loki”. Kilka dni później dyrektor generalny The Walt Disney Company Bob Iger pochwalił się sukcesem Disney+ i uchylił jeszcze więcej rąbka tajemnicy na temat dwóch wymienionych produkcji, a także zdradził co nieco planów dotyczących serialowego uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dyrektor generalny Disneya poinformował, że liczba subskrybentów Disney+ przekroczyła 28 mln, a stało się to w ciągu zaledwie kilku miesięcy od startu platformy. Jednocześnie ogłosił daty premier nadchodzących w tym roku seriali Marvela i 2. sezonu „The Mandalorian”. Fani tego ostatniego tytułu mogą spodziewać się także produkcji poświęconej jednej z postaci.

1. sezon „The Mandalorian” swoją premierę miał wraz ze startem platformy, czyli 12 listopada 2019 roku. Jego emisja dobiegła końca w grudniu. Teraz okazało się, że firma rozważa realizację spin-offu produkcji. Nie podano jednak na jakim bohaterze miałby się on skupiać.

The Mandalorian - kadr z serialu class="wp-image-348245"

Premiera 2. sezonu „The Mandalorian” w październiku 2020 roku.

„The Falcon and the Winter Soldier” będzie opowiadał o losach Sama Wilsona (Falcona) i Bucky’ego Barnesa (Zimowego żołnierza) po wydarzeniach zaprezentowanych w „Avengers: Koniec gry”. Tytułowi bohaterowie będą więc musieli zmierzyć się ze spuścizną Kapitana Ameryki.

Premiera „The Falcon and the Winter Soldier” w sierpniu 2020 roku.

Natomiast „WandaVision” przeniesie Wandę Maximoff i Visiona do świata znanego z klasycznych, amerykańskich sitcomów. Bohaterowie zaczną jednak podejrzewać, że ich idealne życie na przedmieściach jest tylko złudzeniem.

REKLAMA

Premiera „WandaVision” w grudniu 2020 roku.

Jak już wiemy, serialami osadzonymi w świecie Marvela, Disney zamierza poszerzać kinowe uniwersum. Będą one bowiem powiązane z filmami należącymi do MCU.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA