REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwszy horror w uniwersum X-Men o tytule The New Mutants podbiera aktorów Netfliksowi

Fox znowu kradnie aktorów do własnej produkcji o superbohaterach od konkurencji. Wiemy już, w kogo w The New Mutants wcieli się Rosario Dawson, którą fani Marvela mogą kojarzyć z seriali serii The Defenders kręconych dla Netfliksa.

26.05.2017
16:11
Rosario Dawson w The New Mutants
REKLAMA
REKLAMA

The New Mutants to kolejny film w uniwersum X-Men na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel. Będzie to kolejny spin-off serii nakręcony przez wytwórnię Fox. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły dotyczące tej produkcji i nazwiska zaangażowanych do niej aktorów.

Fox zapowiada The New Mutants jako pierwszy horror z mutantami w roli głównej.

Głównymi bohaterami The New Mutants będą dr. Cecilia Reyes, którą zagra Rosario Dawson. To aktorka, która w ramach Marvel Cinematic Universe zagrała lekarkę Claire Temple mającą powiązania z czwórką bohaterów formujących The Defenders.

Dawson wystąpiła w serialach Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist. Nie przeszkodziło jej to jednak podpisać kontraktu z wytwórnią Fox. W nowym filmie sportretuje mentorkę tytułowych nowych mutantów.

Rosario Dawson będzie mogła wreszcie pokazać na ekranie supermoce.

Grana przez nią Claire Temple była zwykłym człowiekiem, a jej postać tylko pomagała superbohaterom. Jako Reyes aktorka będzie mogła pokazać na ekranie, jak jako mutantka sama korzysta z nadnaturalnych zdolności.

Dowiedzieliśmy się też, że oprócz dr. Cecilii Reyes w filmie pojawi się również znany z komiksów Sunspot, czyli Roberto da Costa. Tego bohatera zagra Henry Zaga, który grał postać Brada w głośnym serialu Netfliksa zatytułowanym 13 powodów.

Wcześniej podano zaś informację, że w The New Mutants pojawią się znana z Gry o tron Maisie Williams jako Wolfsbane (kolejka Starkówna, która wylądowała w X-Menach) oraz Anya Taylor-Joy jako Magik. Film ma mieć premierę 13 kwietnia 2018 roku.

Oczywiście aktorzy, którzy grali kilka różnych postaci z komiksów, to nic nowego:

  • Ben Affleck najpierw wystąpił jako Daredevil, a potem przebrał się za nietoperza w Batman v. Superman;
  • Chris Evans pojawił się najpierw w Fantastycznej Czwórce, by powrócić jako Kapitan Ameryka;
  • Halle Berry zagrała Kobietę-kot, a potem mutantkę Storm w X-Menach;
  • Brandon Routh wystąpił jako kinowy Superman, by zmienić tę rolę na Atoma w serialach CW;
  • Adrianne Palicki świetnie sportretowała agentkę Mockingbird i niemal została serialową Wonder Woman.
REKLAMA

Podobną drogę przebył zresztą Ryan Reynolds, który jako Deadpool naśmiewa się z odgrywanej przez siebie wcześniej Zielonej Latarni. Z kolei miłość Deadpoola - Morena Baccarin - gra cały czas obiekt westchnień komisarza Gordona, czyli lekarkę Lee Thompkins, w serialu Gotham. Nie zapominajmy też o Cable'u...

W tym kontekście obsadzenie Rosario Dawson w roli dr. Cecilii Reys w The New Mutans nie powinno nikogo dziwić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA