REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jude Law i John Malkovich w papieskich szatach. Co już wiemy o serialu „The New Pope”?

„The New Pope” to jak na razie bardzo tajemniczy projekt. Nie jest to bezpośrednia kontynuacja świetnego „Młodego papieża”, jednak najprawdopodobniej będzie do niego nawiązywać. Takie podejrzenie wspiera pierwsze zdjęcie promujące produkcję.

09.01.2019
22:01
The New Pope
REKLAMA
REKLAMA

Wielu rozpaczało na wieść, że „Młody papież” nie będzie miał drugiego sezonu. Nawet gdy ogłoszono, że powstanie serial pod nazwą „The New Pope”, HBO szybko ugasiło wszelkie nadzieje, twierdząc, że produkcja nie jest kontynuacją serialu w reżyserii Paola Sorrentino. Pierwsze zdjęcie spodziewanej produkcji jednak podnosi szereg pytań, na które próżno szukać konkretnych odpowiedzi, jednak zawsze można trochę pospekulować.

Na pierwszym zdjęciu, które promuje serial „The New Pope”, widzimy Jude’a Law oraz Johna Malkovicha. Obydwaj aktorzy ubrani są w szaty charakterystyczne dla papieża. Dodatkowo Jude Law jest ucharakteryzowany dokładnie tak, jak wygląda postać przez niego grana, czyli Lenny Belardo (lub też Pius XIII). Co to może oznaczać? Istnieje możliwość, że Malkovich wcieli się w serialu w nowego papieża, a losy Lenny’ego będą także częścią fabuły.

Taką wersję może potwierdzać również cytowane przez Variety oświadczenie HBO towarzyszące zdjęciu. Określa ono serial „The New Pope” jako drugą odsłonę antologii telewizyjnej na wzór takich seriali jak „Fargo” i „Detektyw”. Te serie z sezonu na sezon zmieniają obsadę, jednak łączą je elementy wspólne, jak niektóre postaci czy wydarzenia.

„The New Pope” pokaże znanych bohaterów, ale także zupełnie nowe twarze.

Według wspomnianego oświadczenia w zapowiadanym serialu zobaczymy kilkoro znanych nam już bohaterów. Wśród nich znajdzie się szefowa marketingu w Watykanie, Sofia (Cecile de France), Esther, czyli żona strażnika Gwardii Szwajcarskiej (Ludivine Sagnier) oraz Kardynał Voiello (Silvio Orlando).

Z kolei wśród potwierdzonych nowych członków obsady znajdziemy między innymi Henry’ego Goodmana, Ulricha Thomsena, Marka Ivanira, Massimo Ghiniego oraz wspomnianego już Johna Malkovicha. Szczegóły dotyczące ról, w które wcielą się wymienieni aktorzy, nie zostały jednak jeszcze ujawnione.

W porównaniu do „Młodego papieża” nie zmienia się jednak skład od tej bardziej technicznej strony serialu. Za reżyserskimi sterami wciąż znajduje się Paolo Sorrentino, który ma być odpowiedzialny za wszystkich osiem odcinków tej produkcji. Reżyser jest także współscenarzystą serii, którą pisał wraz ze swoimi stałymi współpracownikami, Umberto Contarellem oraz Stefano Bisesem.

Na efekty prac Sorrentino będziemy musieli jednak chwilę poczekać.

REKLAMA

Zdjęcia do spodziewanego serialu ruszyły na jesieni zeszłego roku. Ekipa pracująca nad produkcją spędziła listopad w Rzymie. Następnie zdjęcia przeniesiono do Wielkiej Brytanii. Obecnie trwa kolejny etap prac, tym razem w Wenecji, co może nawiązywać do finału „Młodego papieża”. Niestety, na razie nie zapowiedziano jeszcze oficjalnej daty premiery. Jednak patrząc na stan prac, widzowie i fani będą musieli poczekać na „The New Pope” przynajmniej do końcówki właśnie rozpoczynającego się roku.

Tymczasem serial „Młody papież” możecie obejrzeć już teraz na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA