REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Jak bardzo możemy się oszukiwać za pomocą technologii? Traktuje o tym świetny film niezależny „The Nostalgist”

„The Nostalgist” to jeden z wielu niezależnych filmów science-fiction, jakie znajdziecie na YouTube i Vimeo. Wyróżnia go nie tylko długość, ale również wartość samej opowieści.

03.06.2016
20:05
The Nostalgist - jak bardzo można uzależnić się od technologii?
REKLAMA
REKLAMA

Na początku myślałem, że „The Nostalgist” to taki „Pinokio” osadzony w futurystycznych czasach. Przesłanie filmu jest jednak znacznie mroczniejsze. Jego autorzy pokazują, co może nas czekać za kilka, kilkanaście lub maksymalnie kilkadziesiąt lat.

Wizja w „The Nostalgist” to ostre sciene-fiction? Nic bardziej mylnego.

W 2016 roku na rynek wchodzą pierwsze masowo produkowane gogle wirtualnej rzeczywistości, wsparte siłami takich technologicznych gigantów jak Facebook, HTC, Valve, Microsoft czy Sony. Lada moment każdy z nas będzie miał możliwość pełnego wizualnego oraz dźwiękowego odcięcia od rzeczywistego świata.

Będziemy jak te roślinki, bezbronnie i nieporadnie siedzące na kanapie, wpatrzone w świat całkowicie fikcyjny, sztuczny i nierealny. Jak bohater filmu, który zdaje się nie dawać sobie rady w prawdziwej rzeczywistości. No, a przynajmniej nie po odejściu syna, którego bardzo kochał i za którym bardzo tęskni.

REKLAMA

Bardzo jestem ciekaw, jak gogle wirtualnej rzeczywistości przyjmą się na światowym rynku. Jak zmienią sposób, w jaki konsumujemy media. Jak wpłyną na nasze postrzeganie rzeczywistości. Czy z czasem staną się następstwem rzeczywistego świata? Jego kontynuacją? Wydłużeniem? Wiele bym dał, aby móc wybiec do przodu o te 5-10 lat i zobaczyć skutki VR.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA