REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ruszyły zdjęcia do polskiego „The Office”

Oryginalne „The Office” od 20 lat niezmiennie bawi starych i nowych fanów. Na świecie powstają liczne adaptacje kultowego serialu. Teraz produkcja doczeka się swojej polskiej wersji.

08.07.2021
14:02
the office polska premiera
REKLAMA

Aż trudno uwierzyć, że w lipcu minie 20 lat odkąd w naszym życiu na stałe zagościł David Brent. Ricky Gervais stworzył dla BBC sitcom, który jest niczym wino - z wiekiem coraz lepszy. Nie postarzał się ani trochę, a do tego jest na tyle uniwersalny, że inne kraje też chciały mieć własne „The Office”. Lokalne wersje powstały m.in. w Finlandii, Chile, Indiach i przede wszystkim Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska wersja „The Office” zdaniem wielu fanów przewyższa oryginał i jest jeszcze bardziej zabawne. Miny Steve'a Carella są nie do zastąpienia. Cytaty z Michaela Scotta i jego współpracowników są dzisiaj regularnie wykorzystywane w codziennych rozmowach. Jest to wysoko postawiona poprzeczka. Czy Polacy ją przeskoczą?

REKLAMA

Ruszyły zdjęcia do polskiej wersji „The Office

Dobrze przeczytaliście. Powstaje polska wersja „The Office”. Tworzy ją Canal+ Polska we współpracy z BBC Studios. Zdjęcia właśnie ruszyły.

W lipcu mija 20 lat odkąd serial The Office Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia. Mam nadzieję, że podróż tego formatu dopiero się zaczyna i wkrótce będzie mógł cieszyć widzów na kolejnych rynkach

- mówi Andre Renaud, SVP Global Format Sales w BBC Studio.

Akcja rozgrywa się w Siedlcach. Michał jest prezesem firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Przedsiębiorstwo przejmuje nowy właściciel, a w przeciwieństwie do swoich współpracowników tylko Michał z optymizmem patrzy na nadchodzące zmiany.

Premiera polskiego „The Office”

W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Polak, Adam Woronowicz, Mikołaj Matczak, Kornelia Strzelecka i Vanessa Aleksander. Za sprawą tej ostatniej twórcy wprowadzają do świata przedstawionego silną postać kobiecą, która będzie wprowadzać w firmie nowy ład.

Charakterystyczne elementy oryginalnego serialu mają tu się przenikać z polską rzeczywistością. Scenarzyści mieli bowiem czerpać z aktualnych nastrojów społecznych i różnic światopoglądowych. Materiału mieli więc pod dostatkiem. Zgodnie z zapowiedziami wszystko zostało ubrane w niegrzeczny humor, więc rodzime „The Office” ma być testem dla Polaków na dystans do samych siebie. I coś mi mówi, że niełatwo będzie nam go zdać.

REKLAMA

Premiera polskiej wersji „The Office” jesienią w CANAL+ PREMIUM i w CANAL+ online.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA