REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

„The Old Guard” zostanie obejrzany w 72 mln domów na całym świecie. Nadal nie wiadomo co z sequelem

Największymi hitami na platformie Netflix w ostatnich miesiącach są bezwzględnie oryginalne filmy akcji takie jak „Tyler Rake: Ocalenie” i „The Old Guard”. Ten drugi, z Charlize Theron w roli głównej, trafi do dziesiątek milionów domów w ciągu zaledwie 4 tygodni od premiery. Jakie będą jego przyszłe losy?

22.07.2020
13:31
the old guard netflix
REKLAMA
REKLAMA

Rok 2020 na platformie Netflix można definiować poprzez wiele różnych produkcji, ale jednym z najważniejszych trendów ostatniego okresu są z pewnością premiery oryginalnych filmów akcji. Produkcje tego typu z miejsca stały się największymi hitami platformy, a ich osiągnięcia znacząco pobiły wyniki oglądalności innych głośnych debiutów z bieżącego roku (pełną listę najchętniej oglądanych dzieł 2. kwartału na Netfliksie znajdziecie TUTAJ).

Wspomniany na początku „Tyler Rake: Ocalenie” osiągnął zresztą prawdziwie rekordowe wyniki i dzięki 99 mln odbiorców stał się najpopularniejszym filmem pełnometrażowym debiutującym w serwisie VOD. Udowodnił tym samym, że taktyka zatrudniania przez Netfliksa głośnych i popularnych nazwisk do głównych ról w swoich produkcjach sensacyjnych jest słuszna. A przecież Charlize Theron jest nie mniej popularną gwiazdą od Chrisa Hemswortha i dlatego firma mogła się spodziewać pozytywnych wyników jej najnowszego filmu.

Zainteresowanie „The Old Guard” nie zawiodło platformy Netflix. Produkcja w ciągu 4 tygodni od debiutu ma zostać obejrzana w 72 mln gospodarstw domowych.

Informację o wysokim wyniku adaptacji popularnego komiksu wydawnictwa Image podał jako pierwszy portal Variety. To osiągnięcie jest zaledwie o 4 mln widzów mniejsze od 1. sezonu „Wiedźmina”. Nawet biorąc poprawkę na wzrastającą liczbę subskrybentów serwisu (obecnie jest ich już prawie 193 mln), trzeba te 72 mln domów uznać za zdecydowany sukces. Z oglądalności jest zresztą zadowolona również Charlize Theron:

To niezłe szaleństwo, prawda? Naprawdę zwariowany wynik. Nie byłam tak odważna, żeby pytać o prognozowaną oglądalność w trakcie robienia filmu. Wolę tego nie wiedzieć. Na razie nie rozmawialiśmy na temat sequela. Dopiero co wypuściliśmy 1. część, więc wszystkim nam przyda się krótki okres odpoczynku. Ale ponieważ wszyscy chcemy zrobić razem następny film, to jestem pewna, że w odpowiednim momencie siądziemy do rozmów.

REKLAMA

Dalsza współpraca Theron i Netfliksa nie obejmuje zresztą tylko potencjalnego sequela „The Old Guard”. Aktorka niedawno poinformowała, że to właśnie największy serwis VOD wyprodukuje kontynuację jej wcześniejszego projektu, czyli „Atomic Blonde”. Być może „The Old Guard 2” będzie następny w kolejce.

Film „The Old Guard” obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA