REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO sięga po prozę Stephena Kinga. Stacja pracuje nad ekranizacją powieści The Outsider

Do oferty programowej HBO dołączy nowy serial na podstawie prozy Stephena Kinga. Wiemy też, kto zagra jednego z głównych bohaterów w telewizyjnej adaptacji The Outsider.

03.12.2018
22:00
robin hood ben mendelsohn
REKLAMA
REKLAMA

Król grozy jest nie tylko bardzo płodnym pisarzem, ale też jego dzieła są rozchwytywane przez filmowców. Ledwo co na ekrany kin trafiło To, które doczeka się kontynuacji, a w telewizji i serwisach streamingowych można było oglądać 2. sezon Pana Mercedesa i luźno bazujące na twórczości Kinga Castle Rock, a już pojawiają się informacje o kolejnej planowanej adaptacji.

HBO nakręci serial The Outsider na podstawie prozy Stephena Kinga.

Stacja kupiła prawa do ekranizacji jednej z ostatnich powieści Stephena Kinga, czyli The Outsider i zleciła już jego produkcję. Historia będzie skupiać się na - wydawałoby się - normalnym śledztwie w sprawie brutalnego morderstwa młodego chłopca. W jego toku sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

Główni bohaterowie The Outsider od HBO (nie mylić z filmem Netfliksa o tym samym tytule) to dwie osoby próbujące dopaść mordercę: doświadczony policjant oraz nietypowy detektyw. Zaczynają kwestionować rzeczywistość, bo jak to zwykle bywa u Stephena Kinga, wątek kryminalny idzie w parze z niewyjaśnionymi zjawiskami paranormalnymi.

Dowiedzieliśmy się właśnie, że w serialu The Outsider od HBO wystąpi Ben Mendelsohn.

Aktor skradł serca fanów Star Wars w filmie Łotr 1, gdzie wcielił się w dyrektora Orsona Krennica - jednego z twórców Gwiazdy Śmierci. Aktor wystąpił wcześniej w Bloodline od Netfliksa jako Danny Rayburn, za co otrzymał nagrodę Emmy. Mogliśmy podziwiać go też w Darkest Hour, Ready Player One i Robin Hoodzie.

REKLAMA

Jak na razie HBO nie zdradza jednak, która z ról przypadnie mu w udziale w serialu The Outsider. Można jednak rozsądnie założyć, że aktor takiego formatu będzie jednym z głównych bohaterów. Spodziewałbym się, że przypadnie mu ponownie w udziale rola czarnego charakteru, ale z chęcią zobaczyłbym go jako protagonistę, stojącego tym razem po tej jasnej stronie Mocy.

Jak podaje portal TVLine, Ben Mendelsohn zresztą nie tylko wystąpi w The Outsider, ale będzie też jednym z producentów wykonawczych serialu. Takie samo stanowisko przypadnie w udziale również Jasonowi Batemanowi znanemu z Ozark, który wyreżyseruje pierwsze dwa odcinki. Nie wiadomo natomiast, czy w jakikolwiek sposób w prace nad adaptacją The Outsider zaangażowany będzie Stephen King.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA