REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Malik B nie żyje. Współzałożyciel The Roots miał zaledwie 47 lat

Grupa The Roots podała dzisiaj w nocy smutną wiadomość dla swoich fanów. W wieku 47 lat zmarł bowiem jeden z jej założycieli i oryginalnych członków. Kim był Malik B i z jakich utworów możecie go kojarzyć?

30.07.2020
16:14
the roots malik b
REKLAMA
REKLAMA

The Roots to pochodząca z Filadelfii grupa łącząca w sobie hip-hopowe widzenie świata z jazzowymi rytmami i rozbudowaną instrumentalistyką. Największy okres jej popularności przypadł na lata 90., w trakcie których nagrali swoje najsłynniejsze albumy „Do You Want More?!!!??!”, „Illadelph Halflife” i „Things Fall Apart” (wspomniana płyta została nazwana na cześć słynnej powieści Chinuy Achebe). W skład zespołu wchodzili wówczas raperzy Black Thought i Malik B, perkusista Questlove, basista Hub oraz kilku dodatkowych członków. Ten ikoniczny skład rozpadł się jednak na początku XXI wieku wraz z odejściem Malika B.

Od tamtej pory muzyk tworzył następne utwory solo, choć zdarzało mu się też po latach okazjonalnie pojawiać na niektórych longplayach The Roots. Na własny rachunek nagrał za to jedną EP-kę i dwie płyty „Street Assault” i „Unpredictible” wraz z DJ-em Mr. Green (z 2005 i 2015 roku). Niestety, artysta nie powiększy już swojego dorobku.

The Roots poinformowali na swoim Instagramie, że Malik B nie żyje i pożegnali bliskiego przyjaciela.

Z ciężkimi sercami i łzami w oczach musimy was z przykrością poinformować o śmierci naszego ukochanego brata i wieloletniego członka The Roots, Malika Abdula Basita. Niech zostanie zapamiętany za swoją wierność Islamowi, miłość wobec bliskich i innowacyjność jako jeden z najbardziej uzdolnionych MC w historii. Prosimy o uszanowanie jego rodziny i najbliższych w naszym czasie żałoby – napisano w oświadczeniu.

Na osobne pożegnanie zdecydował się także lider zespołu. Black Thought w swojej wiadomości opublikowanej w mediach społecznościowych podziękował Malikowi za wieloletnią współpracę i przyjacielską rywalizację. W chwili swojej śmierci popularny raper miał 47 lat. Ani The Roots, ani rodzina zmarłego nie poinformowali o przyczynach zgonu.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA