REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"The Visit" - świetna animacja o tym, jak to jest się zestarzeć

"The Visit" to krótkometrażowa animacja autorstwa Conrada Tamboura, opowiadająca historię staruszki i jej syna, który nie umie poradzić sobie ze starzeniem się kobiety. Ta z wiekiem robi się coraz dziwniejsza, a jej przyzwyczajenia stają niebezpieczne, a historie, które opowiada nieprawdopodobne.

09.06.2015
10:51
"The Visit" - świetna animacja o tym, jak to jest się zestarzeć
REKLAMA
REKLAMA

Staruszka wstaje w nocy, by ugotować posiłek dla swoich gości, mających ją odwiedzić. Problem w tym, że ludzie, którzy mają przyjść do jej domu... według jej syna już dawno nie żyją, a gdyby jakimś cudem dalej chodzili po tym świecie, mieliby grubo ponad 100 lat. Kobieta zdaje się lepiej pamiętać to, co wydarzyło się przed laty niż to, co dzieje się w dniu dzisiejszym. Jej syn obawia się zostawić ją samą w domu, ale w końcu żegna się z matką, mówiąc jej by poszła spać. Kobieta ma zamiar posłuchać syna, ale finał tej historii jest zaskakujący.

REKLAMA

"The Visit" to opowieść o starości, o tym, co jest prawdą, a co złudzeniem, o fantazji i o tym, jak trudno żegnać się ze światem i żyć z tymi, którzy za niedługo odejdą. Ta krótkometrażowa animacja to przewrotny komediodramat.

Film zdobył wiele nagród na całym świecie, na różnych festiwalach w kategorii najlepsza animacja i najlepsza animacja krótkometrażowa. Ich listę a także więcej informacji o samej animacji przeczytacie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA