REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Nowa książka z uniwersum The Walking Dead: Upadek Gubernatora

The Walking Dead systematycznie zdobywa nowe rynki. Zaczęło się od komiksu, który początkowo traktowany z ogromnym dystansem ze strony wydawców, stał się międzynarodowym przebojem. Potem przyszła pora na znakomity serial telewizyjny, dzięki któremu popularność stworzonego przez Roberta Kirkmana świata urosła do niebotycznych rozmiarów. Żywe Trupy podbijają także serca graczy i czytelników. 

21.02.2014
11:53
Nowa książka z uniwersum The Walking Dead: Upadek Gubernatora
REKLAMA

I co zaskakujące - bo rzadko spotykane - gdzie by się one nie pojawiły, prezentują się z gracją i wdziękiem, zbierając pozytywne recenzje. Tak było w przypadku gier komputerowych TWD: Season One i Season Two, które zachwyciły znakomitym prowadzeniem fabuły, świetnym scenariuszem i przyjemną, klimatyczną oprawą audiowizualną. Tak jest również w przypadku książek, co do których wielu miało ogromne wątpliwości, czy aby nie jest to śmieciowa literatura, która ma się po prostu sprzedać, bazując na popularności marki.

REKLAMA
the-walking-dead-zywe-trupy-upadek-gubernatora

Okazało się jednak, że Robert Kirkman i Jay Bonansinga, autorzy powieści z uniwersum The Walking Dead, postanowili do swojej pracy się przyłożyć, dzięki czemu otrzymaliśmy wyjątkowo udane dzieła, które potrafią chwycić za gardło równie mocno, co komiksowy pierwowzór. Dotychczas ukazały się dwie książki - "Narodziny Gubernatora" oraz  "Droga do Woodbury", a przed kilkoma dniami premierę miała kolejna - pierwszy tom "Upadku Gubernatora".

REKLAMA

Jak można domyślić się po tytułach, fabuła tych powieści skupiona jest wokół postaci Philipa Blake'a - Gubernatora, przywódcy miasteczka Woodbury. W dwóch pierwszych tomach poznaliśmy historię jego dojścia do władzy i powstania Woodbury. W najnowszej części będziemy śledzić początek końca jego rządów - znani fanom komiksu oraz serialu bohaterowie – Rick, Michonne i Glenn – ośmielą się podnieść rękę na przywódcę. Będzie to jednak potyczka, z której żadna ze stron nie może wyjść zwycięsko.

Z okazji premiery "Upadku Gubernatora" Woblink oferuje e-booki The Walking Dead w promocyjnych cenach. "Narodziny..." można zakupić już za 10 złotych, "Drogę..." za 20, a "Upadek..." za 25 zł. Dla fanów Żywych Trupów to pozycja obowiązkowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA