REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

The Weeknd rozbił bank. Wielka wygrana na rozdaniu nagród Juno 2023

Fani kina wciąż żyją jeszcze rozdaniem Oscarów, tymczasem w podobnym czasie swoje święto miała muzyka. Kanadyjskie nagrody Juno zostały rozdane, a triumfował na nich artysta The Weeknd, który zgarnął aż trzy statuetki. Gwiazdor zdobył nagrody w kategoriach: najlepszy artysta, singiel oraz album " Dawn FM".

14.03.2023
8:35
the weeknd dawn fm david bowie muzyka nowości płytowe premiery
REKLAMA

Rozdanie Oscarów nieco przyćmiło galę Juno 2023, która odbyła się w poniedziałek wieczorem w Toronto. Nagrody Juno przyznawane są od 1970 roku kanadyjskim zespołom oraz muzykom. Do tej pory statuetką uhonorowani zostali tacy artyści jak m.in. Leonard Cohen, Celine Dion oraz Nelly Furtado.

REKLAMA

The Weeknd triumfuje na gali Juno 2023. Zgarnął aż trzy nagrody.

W tym roku na gali triumfował The Weeknd, kanadyjski artysta, który naprawdę nazywa się Abel Makkonen Tesfaye. Piosenkarz zdobył trzy nagrody: w kategorii najlepszy artysta, singiel oraz album "Dawn FM". Gwiazdor, który stworzył piosenkę promującą "Avatar: Istota wody", do tegorocznych nagród Juno nominowany był w aż sześciu kategoriach. Trzy statuetki to jednak bardzo dobry wynik, tym bardziej, że kanadyjski artysta zdobył nagrodę Juno również w poprzednich latach: w 2015, 2016 oraz 2021 roku.

The Weeknd w tym roku pokonał mocną konkurencję. Do nagrody nominowani byli tacy artyści jak m.in. Avril Lavigne, Lauren Spencer-Smith, Michael Bublé i Shawn Mendes. Tegoroczną edycję nagród Juno poprowadził już drugi rok z rzędu kanadyjski aktor Simu Liu.

The Weeknd na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych

REKLAMA

Przypomnijmy, że wspomniany już "Dawn FM" to piąty studyjny album kanadyjskiego gwiazdora, wydany w styczniu 2022 roku. Pierwszym singlem promującym płytę został wydany 6 sierpnia 2021 utwór „Take My Breath”, który osiągnął szóste miejsce notowania Bilobard Hot 100. Kolejnymi singlami zostały piosenki „Sacrifice” oraz „Out of Time”. Album osiągnął pierwsze miejsce w 10 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA