REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polski serial grozy z Christopherem Lee ujrzy światło dzienne po 50 latach

W latach 70. powstała polska antologia grozy, w której rolę narratora pełnił Christopherem Lee. Teraz, blisko 50 lat po wyprodukowaniu, będzie ją można w końcu oficjalnie obejrzeć.

13.02.2021
8:25
theatre macabre polski serial grozy christopher lee andrzej wajda
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja: W niniejszym tekście znalazła się informacja jakoby „Theatre Macabre" było zaginioną i odnalezioną po latach serią grozy. Jednak na zagraniczne wydanie Theatre Macabre składają się polskie filmy krótkometrażowe powstałe zarówno w latach 60. i jak i na początku lat 70. Zwrócono nam uwagę, że Andrzej Wajda nie reżyserował żadnego odcinka z tej serii, a był scenarzystą epizodu, który w Polsce znany jest jako film krótkometrażowy "Pierwsza miłość", znajdujący się w filmografii reżysera na stronach FilmPolski.pl.

„Theatre Macabre” to polski serial grozy utrzymany w konwencji antologii horroru, czyli w stylu m.in. „Alfred Hitchcock przedstawia” bądź późniejszych „Opowieści z krypty”. Składają się na niego m.in. rodzime filmy krótkometrażowe nakręcone zarówno w latach 60., jak i na początku lat 70. Serial ostatecznie trafił do emisji w amerykańskiej stacji NBC.

Narratorem, w prologach otwierających dany odcinek, był Christopher Lee. Wśród reżyserów lub scenarzystów poszczególnych opowieści byli m.in. Andrzej Wajda i Andrzej Żuławski.

Z nakręconych 26 odcinków ostało się 24 i to one wkrótce będą miały swoją ponowną „premierę”. Każdy z epizodów stanowi adaptację opowiadania grozy znanych autorów. Są to m.in. „Serce oskarżycielem" i „System doktora Smoły i profesora Pierza" Edgara Allana Poe, „Upiór rodu Canterville'ów" Oscara Wilde'a czy „Diament radży" R. L. Stevensona.

Już w maju 2021 ukaże się kolekcja Blu-ray "The Eurocrypt of Christopher Lee". Na 8 płytach widzowie będą mogli obejrzeć 5 filmów grozy i wspomnianą wyżej antologię horroru „Theatre Macabre”.

REKLAMA

Do wydania dołączona będzie także płyta CD oraz 88-stronicowa ilustrowana książka.

Oficjalna premiera „Theatre Macabre” w formie antologii, to niezwykła niespodzianka, zarówno dla fanów polskich filmów i seriali, w tym tych z lat 70., jak i horrorów. Kolekcję "The Eurocrypt of Christopher Lee" można już zamawiać przedpremierowo. W regularnej sprzedaży pojawi się od 25 maja 2021. Na razie nie jest znana polska data tego wydania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA