REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Thrawn i Palpatine spotykają się po raz pierwszy - sprawdź, jak wyglądała ich rozmowa w uniwersum Star Wars

Wielki Admirał Thrawn jest jednym z najciekawszych łotrów z całej plejady czarnych charakterów w uniwersum Gwiezdnych wojen. Teraz Disney na nowo opowiada jego historię. Właśnie się dowiedzieliśmy, jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z Imperatorem Palpatine'em.

02.03.2017
17:45
thrawn star wars rebels
REKLAMA
REKLAMA

Historia niebieskoskórego obcego, który przewodził imperialnemu wojsku, sięga lat 90. ubiegłego wieku. Timothy Zahn napisał wtedy trylogię powieści kontynuujących historię Gwiezdnych wojen po Powrocie Jedi. Ukazał nam dalsze losy Lei, Luke'a i Hana Solo oraz początki Nowej Republiki.

thrawn star wars rebels class="wp-image-80777"

Timothy Zahn sprawił, że fani ponownie pokochali Star Wars.

Zalążek Expanded Universe, czyli zbioru książek, gier, komiksów, podręczników RPG i innych formatów opowieści w świecie Star Wars istniał od samego początku. Z koptya ruszył jednak tak naprawdę dopiero w latach 90. ubiegłego wieku po wydaniu powieści Zahna. Autor nie tylko sprawnie opisał dalsze perypetie filmowych bohaterów, ale wprowadził też wiele nowych postaci.

Wśród nich znalazła się chociażby Mara Jade, czyli była imperialna agentka, przemytniczka, a w przyszłości - żona Luke'a Skywalkera. Po drugiej strony barykady pojawił się natomiast Thrawn - przerażający niebieskoskóry obcy. To nie był typowy żądny władzy wariat. To wybitny strateg, który wykorzystuje m.in. znajomość kultury swoich wrogów, by ich pokonać.

Dzięki Zahnowi i postaciom takim jak Thrawn marka Star Wars znów była na topie.

Po kilku dekadach przyszedł Disney i wszystko co stworzono w uniwersum Gwiezdnych wojen przed 2014 rokiem poszło do kosza. Nowi właściciele marki Star Wars uznali, że nie będą adaptować na kolejne filmy historii opowiadanych od dziesiątek lat. Zamiast postanowili opowiedzieć od nowa o wydarzeniach uzupełniających filmy.

thrawn star wars rebels class="wp-image-80776"

Od kilku lat wydawane są kolejne książki, komiksy, gry i odcinki serialu dla dzieci, a wątki z wyrzuconego poza tzw. kanon Expanded Universe powracają w nich. Czasem są to deliaktne nawiązania, a czasem wracają postaci, chociaż zwykle w zupełnie innych okolicznościach, niż w których debiutowali w Expanded Universe.

Na podobnej zasadzie Thrawn powrócił w serialu Star Wars Rebels.

W pierwotnej wizji Timothy'ego Zahna po śmierci Imperatora w Powrocie Jedi Imperium poszło w rozsypkę, ale Wielki Admirał Thrawn powrócił po kilku latach, zebrał resztki do kupy i rozpoczął ofensywę. Okazał się wybitnym stategiem i niemal udało mu się obrócić w niwecz wszystko, co zdobyła Rebelia.

W nowej inkarnacji Thrawn jest bardzo podobny do swojego pierwowzoru, ale postać pojawiła się w zupełnie innym okresie. Teraz Thrawn jest jednym z dowodzących Imperium jeszcze przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, a jego drogi krzyżują się z losami bohaterów animacji Rebelianci.

thrawn star wars rebels class="wp-image-80773"

Thrawn doczeka się poświęconej sobie powieści, a do sieci trafił już pochodzący z niej rozdział.

Premiera książki o prostym tytule Thrawn zaplanowana jest na 11 kwietnia 2017 roku. Jej autorem jest nie kto inny, jak twórca tej postaci w Expanded Universe. Teraz ma okazję wprowadzić swojego antybohatera z powrotem do kanonu. W książce będziemy mogli przyjrzeć się początkom kariery Thrawna w imperialnej flocie.

REKLAMA

W ramach promocji nadchodzącej książki udostępniono fanom bezpłatnie jej drugi rozdział. Jesteśmy w nim świadkiem tego, jak wyglądało pierwsze zetknięcie się przedstawiciela rasy Chiss z Imperium, w którym to w przyszłości zajął pozycję Wielkiego Admirała. W rozdziale pojawia się sporo nawiązań do historii uniwersum Star Wars, a nawet do... Anakina Skywalkera.

Z darmowym rozdziałem powieści Thrawn, w którym tytułowy bohater spotyka po raz pierwszy imperatora, można zapoznać się na stronie USA Today.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA