REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hit TikToka stał się hymnem feministek. Tekst piosenki to brutalna rzeczywistość wielu kobiet

TikTok pomógł już niejednemu młodemu artyście w rozkręceniu kariery. Może tak się również stać w przypadku Paris Palomy, młodej artystki z Wielkiej Brytanii, której piosenka "Labour" stała się nie tylko feministycznym hymnem współczesnych kobiet, ale również i viralem.

24.03.2023
16:10
Paris Paloma
REKLAMA

Do tej pory współczesne feministki nie miały swojego hymnu. Może się to zmienić dzięki 22-letniej Paris Palomie, piosenkarce z Wielkiej Brytanii, która nagrała hymn o współczesnych kobietach, które wciąż są dyskryminowane, nie mają równych praw, a za swoją pracę w domu w ogóle nie są doceniane.

REKLAMA

Hymn współczesnych feministek oraz kobiet na całym świecie.

Tekst piosenki traktuje o poświęceniu kobiet, gniewie, wielu funkcjach, które muszą łączyć codziennie, a kompletnie nie są za to doceniane. W tekście można też wyczuć wkurzenie autorki tekstu, wiążące się z ogromnymi oczekiwaniami wobec kobiet. Całymi dniami, codziennie, terapeutka, matka, służąca, nimfa, potem dziewica, pielęgniarka, potem służąca. Tylko dodatek, który żyje, by mu towarzyszyć, tak aby nie musiał nawet kiwnąć palcem. 24/7 maszyna do rodzenia dzieci, tak aby mógł zrealizować swój sen, o domu z ogródkiem, to nie miłość, jeśli ją zmuszasz, zmuszasz mnie, do zbyt ciężkiej pracy - tak brzmi fragment tekstu Palomy, z którymi z pewnością może utożsamić się niejedna kobieta na całym świecie. Fragment wpadającej w ucho piosenki doczekał się ponad milion odsłon na TikToku, a fanki feministycznego hymnu nie tylko go komentują, ale również do utworu Brytyjki tworzą własne wersje z opisami przeżyć, gdzie doświadczyły m.in. dyskryminacji. Użytkowniczki TikToka podkreślają, że utwór stał się viralem właśnie przez to, że każda z kobiet może się z nim utożsamić.

@parispalomaofficial

LABOUR OUT 24TH MARCH. PRE-SAVE LINK IN BIO (tiktok its beetroot and pomegranate no hearts were eaten in the making of this video) #labour #emotionallabour #women #domesticlabour #feminist #newmusic #parispaloma #singersongwriter

♬ labour - Paris Paloma

Kim kim jest autorka feministycznego hitu i hymnu?

REKLAMA

Paris Paloma to wciąż jeszcze mało znana artystka. Pochodzi z Wielkiej Brytanii i do tej pory nagrała jedynie kilka piosenek. Prężnie rozwija swoje konta zarówno na Instagramie, jak i na TokToku. Piosenka "Labour" dostępna jest już w całości na YouTube. W ciągu 15 godzin od publikacji na YouTube doczekała się już 122 tysięcy wyświetleń oraz ponad milion komentarzy, w większości oczywiście bardzo pozytywnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA