REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tilda Swinton wystąpi u boku Benedicta Cumberbatcha w filmie "Doctor Strange"?

Tilda Swinton, zdobywczyni Oscara za rolę Karen Crowder w filmie "Michael Clayton", może dołączyć do obsady filmu "Doctor Strange", będącego ekranizacją komiksu Marvela. Aktorka negocjuje kontrakt ze studiem.

28.05.2015
10:13
Tilda Swinton wystąpi u boku Benedicta Cumberbatcha w filmie Doctor Strange?
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli rozmowy zakończą się pomyślnie, Swinton wcieli się w postać Ancient One, żyjącego od przeszło pięciuset lat tybetańskiego mnicha, mentora i nauczyciela głównego bohatera filmu - Doktora Strange, którego w filmie odegra Benedict Cumberbatch. Ancient One w komiksach jest mężczyzną - nie ma jeszcze pewności, czy w wypadku podpisania kontraktu przez Tildę Swinton w ekranizacji dojdzie do zmiany płci tego bohatera, czy też aktorce przyjdzie zagrać rolę męską.

tilda swinton ancient one
REKLAMA

Swinton mogliśmy ostatnio oglądać między innymi w "Grand Budapest Hotel", "Snowpiercer: Arka przyszłości", "Tylko kochankowie przeżyją" czy "Teoria wszystkiego". Do jej najbardziej znanych ról należą te z filmów "Musimy porozmawiać o Kevinie" oraz "Michael Clayton", za którą otrzymała Oscara w 2008 roku.

"Doctor Strange" to kinowa adaptacja komiksu autorstwa Stana Lee i Steve'a Ditko, opowiadająca o chirurgu, który w wyniku wypadku samochodowego traci możliwość wykonywania zawodu. W celu uleczenia swoich ran udaje się do Tybetu, gdzie prosi o pomoc Ancient One. Ten odmawia, w zamian jednak proponuje Strange'owi studiowanie magicznych nauk. Film nie będzie jednak opowiadał o początkach tej postaci, a o jej dalszych losach. Więcej o Doktorze Strange możecie przeczytać tutaj. Premiera przewidziana jest na 2016 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA