REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nominowany do Oscara dokument pojawił się na YouTubie. Film obejrzysz całkowicie za darmo

Wiele z nominowanych do tegorocznych Oscarów filmów jest dostępnych w sieci, chociażby na najpopularniejszych platformach VOD. Swojego pretendenta do statuetki w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny Amazon Prime Video właśnie wrzucił za darmo na YouTube.

12.04.2021
19:46
Time. Film nominowany do Oscara obejrzysz za darmo w sieci
REKLAMA
REKLAMA

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Przed pandemią nie mieliśmy wielkich szans na obejrzenie przynajmniej większości filmów nominowanych do Oscara. W końcu do kin, o ile w ogóle, wchodziły bardzo często już po ceremonii rozdania nagród Amerykańskiej Akademii. Teraz to się zmieniło. Wraz z zamknięciem instytucji kultury na całym świecie zmieniono nieco zasady i tym razem wśród nominowanych produkcji królują tytuły serwisów streamingowych.

Całkiem sporo nominowanych filmów jest dostępnych w bibliotece różnorakich usług VOD (szczególnie Netfliksa).

A ich liczba wciąż się zwiększa (chociażby dzisiaj informowaliśmy, że na Prime Video pojawiło się „Sound of Metal”). Ale niekoniecznie do obejrzenia wszystkich trzeba mieć wykupioną subskrypcję danego serwisu. Na przykład od 16 października 2020 roku użytkownicy Amazon Prime Video mogą w ramach miesięcznego abonamentu zobaczyć „Time” — nominowany w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Dzisiaj produkcja pojawiła się na YouTube, gdzie można to zrobić zupełnie za darmo.

Nie trzeba zakładać konta, ani wykupować subskrypcji. Wystarczy kliknąć w powyższe wideo, aby móc obejrzeć cały film. A z pewnością jest to warte waszego czasu. I nie chodzi tylko o to, że jest nominowany do Oscara. „Time” to opowieść o Sibil Fox Richardson i jej walce o wypuszczenie z więzienia jej męża, który odsiaduje wyrok 60 lat pozbawienia wolności za udział w napadzie z bronią w ręku. Reżyser serwuje widzom niesamowitą mieszankę emocjonalną.

REKLAMA

„Time” zadebiutowało podczas zeszłorocznego Sundance i osiągnęło nie lada sukces w obiegu festiwalowym.

Zdążyło też zdobyć kilka nagród. Na swoim koncie ma chociażby Gotham dla najlepszego filmu dokumentalnego czy nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych. Czy będzie mogło się też poszczycić Oscarem? O tym przekonamy się podczas ceremonii, w nocy z 25 na 26 kwietnia 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA