REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tłusty czwartek już dziś. Po tych filmach zgłodniejesz albo nigdy więcej nie tkniesz pączka

Tłusty czwartek już dziś. Te filmy sprawią, że nabierzesz apetytu albo nigdy nie tkniesz już pączka. Wśród naszych propozycji znajdziecie m.in. "Sausage party", "Wielkie żarcie" i "Kebab Connection". Co jeszcze oglądać?

24.02.2022
10:18
filmy tłusty czwartek
REKLAMA

Nadszedł tłusty czwartek. Dzień, w którym nawet zwolennicy zdrowego żywienia i stali bywalcy siłowni powinni skosztować polanego lukrem i wypełnionego słodkim nadzieniem pączka. A tym, którzy chcieliby dodatkowo nasycić swoją duszę poważnym i zmuszającym do rozmyślań kinem, bądź zamiast z przejedzenia pęknąć ze śmiechu, polecam kilka filmów.

W tych sześciu zupełnie różnych od siebie produkcjach znajdzie się coś dla fanów wykwintnych potraw, jak i tych, którzy lubią spożywać puste kalorie. Jedzenie charakteryzuje się bowiem różnorodnością i bogactwem smaków. Tym samym proponuję zacząć od zastanowienia, ile grzesznych przyjemności moglibyśmy stracić, gdyby nasze kubki smakowe nagle przestały działać, a skończyć na zemście spożywanych dzisiaj w nadmiernych ilościach przekąsek.

REKLAMA

Tłusty czwartek już dziś. Filmy o jedzeniu. Albo po nich głodniejesz, albo nigdy nie zjesz już pączka

Filmy na tłusty czwartek obejrzysz m.in. na Netfliksie, Rakuten i VOD.pl. Wśród naszych propozycji znajdziecie "Ostatnią miłość na Ziemi", "Sausage party" czy "Atak krwiożerczych donutów". Co jeszcze obejrzeć?

Ostatnia miłość na Ziemi

Jedzenie uznawanie jest za afrodyzjak i jak wiemy z "9 ½ tygodnia" można je wykorzystywać, aby rozpalić naszą drugą połówkę. Jednakże, co się stanie, jeśli ludzie nagle stracą węch i smak? Twórcy "Ostatniej miłości na Ziemi" zadali sobie właśnie to pytanie. Opowieść science fiction o epidemii, przez którą wszystkim mieszkańcom naszej planety zanikają po kolei zmysły, ubrali w płaszcz romansu. Eva Green wciela się w epidemiolożkę, a Ewan McGregor - szefa kuchni popularnej restauracji. Będą walczyć o swoją miłość, jednocześnie desperacko walcząc, aby móc odzyskać przyjemność z jedzenia.

Film obejrzysz na VOD.pl.

Sausage party

Animacja sygnowana nazwiskami Setha Rogena, Evana Goldberga i innych zbuntowanych, młodych komików nie jest przeznaczona dla dzieci. To opowieść o pewnej parówce, która pragnie się dowiedzieć, czy istnieje życie poza supermarketem. Pełno tu nonsensownego humoru, odniesień do rzeczywistości i jej krytyki. Przede wszystkim jednak zobaczycie mnóstwo ożywionych produktów spożywczych, po których nabierzecie ochoty na fast fooda, albo jakąś szybką przekąskę.

Film obejrzysz na Netfliksie, Chili, iTunes i Rakuten.

Kebab Connection

W tłusty czwartek kebab z powodzeniem mógłby zastąpić pączki. Dostęp do niego jest w końcu bardzo łatwy. Na każdym rogu znajdziemy budki czy restauracje, które zaserwują nam te kawałki mięsa w dużej bułce z wypalającym gardło sosem. Akcja tej produkcja skupia się wokół syna właściciela jednego z takich przybytków. Ibo nie chce jednak iść w ślady ojca, a zostać reżyserem kina akcji. Dokładniej chce zrobić pierwszy niemiecki film kung-fu. Rodzic zmusza go jednak do pracy nad reklamami swojej nieruchomości. Sprawa skomplikuje się jeszcze bardziej, kiedy dziewczyna głównego bohatera zajdzie w ciążę.

Film nie jest aktualnie dostępny w VOD.

O dwóch takich, co poszli w miasto

To już klasyka stonerskiej komedii. Główni bohaterowie po wypaleniu sporej ilości marihuany postanawiają ruszyć do sieciówkowego fast fooda, aby zjeść hamburgera. Niestety, jak się okazuje, czeka ich całonocna wycieczka. Ku uciesze widzów jest ona wypełniona absurdalnymi przygodami, spotkaniami z kolejnymi dziwakami, czy nonsensownymi zbiegami okoliczności. Zobaczcie, ile człowiek może znieść, aby tylko zdobyć wymarzoną potrawę. Szczególnie, gdy głód nasila się z każdą chwilą…

Film nie jest aktualnie dostępny w VOD.

Wielkie żarcie

Żadne zestawienie filmów z jedzeniem nie powinno obchodzić się bez tego tytułu. To bowiem produkcja o przejedzeniu. Czwórka głównych bohaterów zamierza popełnić samobójstwo. W tym celu chcą jeść, aż pękną. Aby umilić sobie czas zabijania się do podmiejskiej willi zaproszą również prostytutki. Orgia spożywania połączy się z orgią seksualną. Dekadencja i krytyka konsumpcjonizmu bije z każdej sceny. Tym samym uważajcie dzisiaj, aby nie zjeść o jednego pączka za dużo.

Film nie jest aktualnie dostępny w VOD.

Atak krwiożerczych donutów

A jeśli potrzebujecie dodatkowej zachęty, żeby odmówić sobie pączka, bo chcecie zachować sylwetkę, lepszego filmu nie znajdziecie. To absurdalna, podszyta horrorem czarna komedia. Po zetknięciu z chemikaliami, donuty ożywają i w ramach zemsty za lata zjadania atakują ludzi. Tego, co się tutaj dzieje, nie da się opisać słowami. Zobaczcie sami, a następnym razem, gdy spojrzycie na półkę z donutami, żaden z nich nie wyda wam się już taki niewinny jak przed seansem.

Film obejrzysz na Canal+ online i VOD.pl.

REKLAMA

Filmy na tłusty czwartek. Co oglądać?

Jakie filmy obejrzeć w tłusty czwartek? Proponujemy "Atak krwiożerczych donutów" i "Wielkie żarcie". Część produkcji obejrzysz m.in. na Netfliksie, Rakuten czy VOD.pl. Po tych filmach albo zgłodniejesz, albo już nigdy nie tkniesz pączka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA