REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Tom Cruise robi magiczną sztuczkę i podbija serca internautów. A to nawet nie jest on

Od zeszłego tygodnia serca milionów użytkowników TikToka podbiły filmiki, na których Tom Cruise gra w golfa, czy wykonuje magiczną sztuczkę. Problem polega na tym, że to nawet nie jest on.

03.03.2021
15:49
Tom Cruise. Nagrania z aktorem w technologii deepfake podbijają internet
REKLAMA
REKLAMA

Internet nauczył nas, żeby nigdy nie wierzyć w to, co czytamy lub oglądamy. W końcu żyjemy w dobie fake newsów i postprawdy, a technologia deepfake tylko nas w tym utwierdziła. To ona pozwoliła zaistnieć fenomenowi pornografii z nakładanymi na aktorki twarzami gwiazd Hollywood czy muzyki. Z mniej niecnych celów możemy z niej również korzystać, aby umieścić swój wizerunek na fragmentach ulubionych filmów, czy po prostu zmienić aktorów występujących w kultowych scenach. W tym ostatnim przypadku pojawiło się kilka interesujących wideo, jak chociażby to z Harrisonem Fordem pojawiającym się w „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”.

Deepfake'i z Tomem Cruise'em podbijają internet

Wyobraźnia internautów nie zna granic, a deepfake pozwala im spełniać różnorakie fantazje. I chociaż wydawałoby się, że widzieliśmy już wszystko, wykorzystanie technologii wciąż może być zaskakujące. W zeszłym tygodniu na platformie TikTok pojawiły się trzy nagrania z Tomem Cruise'em, na których gwiazdor gra w golfa, wchodzi do czegoś na kształt muzeum, lub wykonuje magiczną sztuczkę. Wygląda to wyjątkowo realistycznie, ale problem polega na tym, że to nawet nie jest on.

Nikt tutaj nie chciał jednak nikogo oszukać. O tym, że na filmikach nie jest Tom Cruise świadczy już sama nazwa konta na TikToku, na jakim się pojawiły. Tak naprawdę, gdyby nie to, że udostępniono je z profilu deeptomcruise można by podejrzewać, że wideo rzeczywiście zostały nagrane przez gwiazdora.

REKLAMA

Jak podaje New York Post filmiki bardzo szybko stały się hitem internetu. Na TikToku wyświetlono je ponad 11 mln razy. Niestety już zniknęły ze wspomnianego konta (zostały oznaczone jako prywatne). Ale jak wiemy w sieci nic nie ginie i pojawiły się na YouTube.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA