REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Tom Hanks przekona Polaków do przestrzegania zasad bezpieczeństwa? Aktor ostro o nienoszeniu maseczek

Tom Hanks jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poważanych amerykańskich aktorów. Nie tak dawno cały świat trzymał za niego kciuki, gdy wraz z żoną zachorowali na SARS-CoV-2. Po wyleczeniu Hanks stał się gorącym zwolennikiem utrzymywania zasad dystansu społecznego i przyznał, że osoby nienoszące maseczek powinny się wstydzić.

01.07.2020
17:05
tom hanks koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Dwukrotny zdobywca Oscara za role w filmach „Filadelfia” i „Forrest Gump” był jedną z pierwszych znanych osób, które zaraziły się koronawirusem. Stało się to na początku marca, w trakcie zdjęć do nowej produkcji Baza Luhrmanna poświęconej postaci Elvisa Presleya. Tom Hanks i Rita Wilson zostali błyskawicznie poddani kwarantannie i leczeniu, co na szczęście doprowadziło do szczęśliwego zakończenia całej historii.

Obecnie oboje przebywają na stałe w swoim domu w Los Angeles w ramach samodzielnie narzuconej sobie kwarantanny. Większość spotkań z aktorami i tak odbywa się obecnie za pomocą zdalnych komunikatorów, więc nie przeszkodziło mu to promowaniu swojego najnowszego filmu. „Operacja Greyhound” zadebiutuje oficjalnie za nieco ponad tydzień na platformie Apple TV+, a oczekiwania związane z wojenną produkcją są olbrzymie. Jak podaje portal People, w trakcie konferencji prasowej Hanks został zapytany o paralele między doświadczeniami swojego bohatera i innych ludzi walczących w II wojnie światowej, a tym co przeżywamy obecnie.

Tom Hanks ostro skrytykował ludzi, którzy nie noszą maseczek, nie zachowują dystansu i nie myją rąk.

Te czynności są tak proste, tak nieskomplikowane. Jeżeli ktokolwiek ma problem z zachowaniem tych trzech zasad, to powinien się wstydzić. Nie bądź d***iem, rób co masz robić, działaj na rzecz społeczności. To wszystko są bardzo podstawowe sprawy. Jak prowadzisz samochód, to też nie przekraczasz niedozwolonej prędkości, włączasz kierunkowskazy i omijasz przechodniów. Mój Boże, to kwestia zdrowego rozsądku – zaznaczył aktor.

REKLAMA

Hanks został też zapytany jak on i jego żona radzą sobie po przebytej chorobie. Znany z licznych doskonałych ról Amerykanin podkreślił, że przeżywane przez nich objawy nie były przyjemne, ale w żadnym momencie nie zagrażały życiu małżeństwa. W jakimś sensie stanowią więc sztandarowy przykład skuteczności przyjętych zasad leczenia po zarażeniu COVID-19. Co tłumaczy również, dlaczego Hanksowi tak bardzo zależy na tym, żeby inni ludzie również stosowali się do wyznaczonych przez rządy i lekarzy zasad.

Film „Operacja Greyhound” zadebiutuje na platformie Apple TV+ już 10 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA