REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Hanks zaraził się koronawirusem na planie filmu o Elvisie Presleyu. Czy choroba znanej osoby zmieni coś w reakcjach na pandemię?

Koronawirus z Wuhan rozwija się na całym świecie w niezwykle szybkim tempie. Było kwestią czasu aż wśród zarażonych znajdą się pierwsze hollywoodzkie gwiazdy. Padło na aktora Toma Hanksa i jego żonę, Ritę. Obdywoje zostali odizolowani i poddanie leczeniu, ale Hanks wcale nie panikuje.

12.03.2020
9:31
koronawirus tom hanks
REKLAMA
REKLAMA

Liczba osób zarażonych wirusem COVID-19 rośnie z każdym dniem. I choć wyleczonych pacjentów jest więcej niż przypadków śmiertelnych, to wielu ludzi wpadło w zauważalną panikę. Olbrzymie spadki zaliczyły światowe giełdy, przed którymi obronić się nie byli w stanie nawet twórcy gier z serii „Wiedźmin”. Wielu Polaków wobec decyzji rządu o czasowym zamknięciu szkół i uczelni zdecydowało się też na masowe zakupy, co poskutkowało pustymi półkami w niektórych supermarketach.

Tak powszechna panika rozbudziła pytanie, co zrobi świat, gdy na chorobę zapadnie ktoś powszechnie znany i popularny. Odpowiedź na to zagadnienie poznamy już w najbliższych godzinach. Branżowy portal Deadline poinformował bowiem, że test na obecność koronawirusa przyniósł pozytywny wynik w przypadku Toma Hanksa i jego żony, Rity.

Tom Hanks zarażony koronawirusem. Popularny aktor zachowuje jednak spokój w oficjalnym oświadczeniu.

Do zarażenia małżeństwa doszło w Australii, gdzie oboje przebywali na planie niezatytułowanej jeszcze biografii Elvisa Presleya w reżyserii Baza Luhrmanna. Tom Hanks ma tam zagrać wieloletniego managera popularnego piosenkarza – Toma „Pułkownika” Parkera. Rita i jej mąż zostali na ten moment odizolowani i poddani leczeniu, a odpowiednie służby badają osoby, z którymi mieli wcześniej styczność.

Wygląda jednak na to, że przynajmniej na razie choroba w ich przypadku przebiega dosyć łagodnie. Oboje uskarżali się na zmęczenie, delikatny ból i inne objawy obecne również przy przeziębieniach. Rita Wilson miała też dreszcze i niewysoką gorączkę. Małżeństwo postanowiło w obecnej sytuacji nie ryzykować i przebadali się na obecność koronawirusa.

REKLAMA

W swoim oświadczeniu Tom Hanks zaznaczył, że wraz z żoną oddają się w ręce służb medycznych i zostaną odizolowani na tak długo, jak wymaga tego bezpieczeństwo publiczne. Aktor podkreślił, że w takiej sytuacji najważniejsze się myślenie z dnia na dzień i obiecał informować swoich fanów o przebiegu choroby w kolejnych dniach. Pozostaje mieć nadzieję, że oboje z Ritą przejdą zarażenie koronawirusem bez większych kłopotów i szybko wrócą do zdrowia. Spokojne i racjonalne podejście do tematu zaprezentowane przez Hanksa i Wilson może na szczęście pomóc w uspokojeniu nastrojów części jego fanów, w których panująca pandemia wcześniej wywoływała olbrzymie poruszenie. Oby tak było.

Koronawirus doprowadził do zamknięcia szkół w Polsce na dwa tygodnie. Polecamy produkcje dla dzieci do obejrzenia w tym czasie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA