REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. Dzieje się

Tomasz Bagiński w słynnej Alei Gwiazd. Twórca odsłoni dziś swoją gwiazdę

Tomasz Bagiński odsłoni własną gwiazdę w łódzkiej Alei Gwiazd. Uroczystość odbędzie się już dzisiaj, a zaraz po niej odbędzie się otwarte spotkanie ze słynnym reżyserem, animatorem i producentem w jednym z okolicznych lokali.

25.07.2020
11:00
Tomasz Baginski gwiazda lodz aleja gwiazd
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Bagiński jest znanym reżyserem, animatorem i producentem. W świadomości szerokiego grona widzów zagościł za sprawą swoich krótkometrażowych animacji, w tym nominowaną do Oscara „Katedrą”. Lista jego dokonań i sukcesów jest jednak o wiele dłuższa.

Kariera Tomasza Bagińskiego

Bagiński swoim debiutanckim filmem „Rain” wygrał konkurs grafiki trójwymiarowej, co pozwoliło mu rozpocząć współpracę z Platige Image, z którą związany jest do dzisiaj. W wolnych chwilach wykorzystywał nabyte w firmie umiejętności, aby stworzyć swoje najgłośniejsze dzieło, czyli wspomnianą „Katedrę”. Dwa lata później zrealizował „Sztukę spadania”, która została doceniona na światowych festiwalach filmowych. Po tej autotematycznej krótkometrażówce przyszedł czas na „Kinematograf”. To również on był pomysłodawcą i realizatorem cyklu animowanych produkcji „Legendy polskie”.

Artysta pracował również przy cyfrowych efektach specjalnych wielu polskich filmów. Jego umiejętności mogliśmy zobaczyć m.in. w „Quo Vadis” i „Superprodukcji”. Ostatnio natomiast zasłynął ze swojej współpracy z Netfliksem. Jest bowiem producentem wykonawczym „Wiedźmina”  i (wraz z Jackiem Dukajem) „Kierunku. Noc”.

W 2012 roku Tomasz Bagiński został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski:

Za wybitne zasługi dla polskiej i światowej kultury, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej.

Tomasz Bagiński odsłoni swoją gwiazdę w łódzkiej Alei Gwiazd

Teraz będzie mógł pochwalić się swoją własną gwiazdą w łódzkiej Alei Gwiazd. Uroczystość jej odsłonięcia odbędzie się o 13:00 na ul. Piotrowskiej. Jak podaje Dziennik Łódzki, będzie to 79. gwiazda w słynnej alei.

REKLAMA

Bezpośrednio po uroczystości organizatorzy zapraszają na otwarte spotkanie z artystą, które odbędzie w Clubie 77 przy ul. Piotrowskiej. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, każdy kto zechce wziąć w nim udział zobowiązany jest do noszenia maseczek. Szczegółowe informacje znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA