REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Tomasz Sekielski zapowiada trzeci film o pedofilii w kościele i powstanie Sekielski Brothers Studio

Po dłuższej przerwie Tomasz Sekielski wrócił z programem „Sekielski Sunday Night Live”. Podał on w nim garść informacji dotyczących nadchodzących projektów braci Sekielskich. Dzięki temu wiemy już, że na pewno zobaczymy trzecią część tryptyku o pedofilii w polskim kościele, w której padną pytania o Jana Pawła II. Pojawi się również dokument o SKOK-ach, powstanie też Sekielski Brothers Studio.

17.08.2020
11:48
Tomasz Sekielski Brothers patronite dokument
REKLAMA
REKLAMA

W 2019 roku bracia Sekielscy poruszyli serca Polaków pierwszą częścią tryptyku o pedofilii w polskim kościele. „Tylko nie mów nikomu” zostało w pełni sfinansowane za pomocą środków pozyskanych ze strony crowdfundingowej. Dokument był całkowicie niezależnym projektem, a jego twórcy jeszcze przed premierą zapowiadali, że powstaną dwie kolejne produkcje na ten sam temat. Kilka miesięcy temu mogliśmy więc zobaczyć „Zabawę w chowanego”, a w przyszłym roku pojawi się ostatnia część serii, która, zgodnie z obietnicami, będzie najbardziej ambitną.

Zakończenie tryptyku o pedofilii w polskim kościele i dokument o SKOK-ach

Tomasz Sekielski poinformował podczas wczorajszego „Sekielski Sunday Night Live”, że wszystkie pieniądze na ostatnią część tryptyku o pedofilii w polskim kościele zostały już uzbierane. „Tylko nie mów nikomu” kosztowało 450 tys. zł, „Zabawa w chowanego” 120 tys. zł, a licznik zbiórki na ostatnią część na platformie Patronite w ekspresowym tempie dobił 1,8 mln zł. Twórcy planują tym razem zbierać informacje również poza granicami Polski i zadawać pytania o stan wiedzy Jana Pawła II. Jak usłyszymy w przywołanym programie, dziennikarz dowie się, co wiedział na ten temat papież Polak i co ukrywali przed nim współpracownicy.

Podczas wczorajszego występu na Facebooku Tomasz Sekielski podał również nowe informacje dotyczące nadchodzącego dokumentu o SKOK-ach. Film ma się pojawić na przełomie 2020/2021 roku i zgodnie z tym co usłyszeliśmy, będzie „bardzo ciekawy”. Można się więc spodziewać, że Sekielscy ponownie wywołają burzę, tym razem polityczną, w przestrzeni publicznej.

Sekielski Brothers Studio

Co jednak najważniejsze, Sekielscy obawiają się planów rządu dotyczących repolonizacji mediów. Z tego względu, żeby zachować niezależność, postanowili rozpocząć zbiórkę na stworzenie Sekielski Brothers Studio (SBS). Ma to być w pełni niezależna platforma multimedialna, na której będą pojawiać się podcasty, wywiady, programy publicystyczne, reportaże i filmy dokumentalne. Co więcej, będą to projekty nie tylko braci Sekielskich, ale również zaproszonych twórców, którzy tak jak oni będą dążyć do poznania prawdy.

REKLAMA

Wśród projektów zaplanowanych pod szyldem SBS znalazło się „Sekielski Sunday Night Live” w nowej formule, a także program interwencyjny i serial o chudnięciu Tomasza Sekielskiego. „Sekielscy na ringu” to natomiast projekt, w którym bracia Sekielscy zmierzą się z... internetowymi trollami. Jak usłyszymy w przywołanym wideo, będzie ostro i bez cenzury. Dostęp do ostatniego wymienionego programu będą jednak mieli jedynie osoby, którzy są patronami braci Sekielskich na Patronite.

Patronami możecie zostać tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA