REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tomasz Sekielski zrobił film o pandemii COVID-19 i błędach rządu. Mamy zwiastun, a premiera już wkrótce

Tomasz Sekielski jest w ostatnich latach jednym z najbardziej zapracowanych i najwyżej cenionych dokumentalistów. Już w tym tygodniu do widzów trafi jego kolejny film zatytułowany „Rok we mgle”. Produkcja poświęcona pandemii koronawirusa i działaniom rządu w jej trakcie dostała dzisiaj zwiastun.

08.12.2020
14:22
tomasz sekielski film
REKLAMA
REKLAMA

Filmy „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego” sprawiły, że nazwisko Tomasza Sekielskiego stało się znane właściwie w każdym zakątku Polski. Doświadczony dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych pokazał olbrzymią skalę zakłamania w Kościele katolickim nad Wisłą i jak często ofiary księży-pedofili stykają się z obojętnością lub nawet wrogością hierarchów. W ostatnim czasie Sekielski pracował nad zapowiedzianym jakiś czas temu dokumencie poświęconym aferze SKOK-ów oraz 3. częścią trylogii o pedofilii w Kościele. W międzyczasie przygotował jednak jeszcze jeden projekt, o którym mało kto wiedział.

Chodzi o film „Rok we mgle” poświęcony trwającej przez od wiosny w naszym kraju pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiącach nie brakowało medialnych doniesień o problemach służby zdrowia, braku jasnej strategii rządu i podejrzanych kontraktach zawiązywanych na dostarczenie sprzętu. Wygląda na to, że Sekielski w swoim nowych filmie podejmie wiele ze wspomnianych tematów i kilka kolejnych.

„Rok we mgle” zadebiutuje na portalu Onet. Właśnie dostaliśmy zwiastun dokumentu.

Premiera produkcji została wyznaczona na dzień 1. rocznicy zdiagnozowania tzw. pacjenta zero na terenie chińskiego miasta Wuhan. Sądząc po pokazanych w wideo ujęciach, można przewidywać natomiast, że „Rok we mgle” będzie w zdecydowanej większości skupiony na naszych lokalnych problemach z pandemią. W zwiastunie filmu wypowiadają się dziennikarze, eksperci i przede wszystkim pracownicy służby zdrowia.

REKLAMA

Nie brak też archiwalnych wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, które reżyser konfrontuje z niepochlebnymi opiniami zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu ludzi mediów. Na podstawie wcześniejszych tytułów dokumentalnych braci Sekielskich można też wywnioskować z dużym prawdopodobieństwem, że w nowym filmie nie zabraknie także zupełnie nowych informacji zza kulis rządowej walki z pandemią i nagrań kręconych za pomocą ukrytej kamery.

Tomasz Sekielski zrobił nowy film. Premiera dokumentu „Rok we mgle” już 10 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA