REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tomasz Sekielski opowie Polakom o klerze. Zobacz fragment jego filmu o Kościele katolickim

Znany polski dziennikarz, Tomasz Sekielski, opublikował na swoich kontach na YouTube oraz Facebooku wideo dotyczące jego najnowszego projektu. Fragment właśnie powstającego filmu, traktującego o polskim Kościele, wzbudza wiele emocji wśród widzów.

11.12.2018
15:53
Tomasz Sekielski
REKLAMA
REKLAMA

Debata publiczna na temat stanu Kościoła katolickiego oraz księży, którzy są z nim związani, wydaje się dopiero na dobre rozpoczynać w Polsce. Świadczy o tym nie tylko oszałamiający sukces głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego, „Kler”, ale także działania innych polskich twórców. Najnowszą twarzą związaną z tą debatą stał się dziennikarz, Tomasz Sekielski.

Sekielski od kilku miesięcy wraz ze swoją ekipą tworzy niezależny film, na który zbiera fundusze za pomocą platformy Patronite. Strona pozwala twórcom na pozyskanie środków finansowych, które są im niezbędne do pełnej niezależności. Jak możemy przeczytać na podstronie Sekielskiego na Patronite:

Wraz z ekipą producencką zbieramy pieniądze na film o pedofilii w polskim kościele, bo tylko w ten sposób może powstać prawdziwy, wolny od cenzury i nacisków dokument na ten temat.

Obecnie film, według informacji zamieszczonych na portalu Patronite, znajduje się już w końcowej fazie produkcji. Jak informuje dziennikarz na stronie zbiórki, na jego ukończenie potrzebne jest około 450 tys. zł. Na ten moment zebrano niecałe 400 tys. zł, co pozwoli wprowadzić film do postprodukcji.

Tomasz Sekielski opublikował w mediach społecznościowych fragment materiału filmowego.

Na nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube oraz na Facebooku użytkownicy mogą obejrzeć fragment rozmowy ekipy filmowej z naczelnym kapelanem więziennictwa, ks. Adamem Jabłońskim. Pod wideo znajduje się opis zdarzenia:

REKLAMA

Mimo nacisków nie ustajemy w tropieniu pedofilów w sutannach. Tu kolejny: przyznał się do wykorzystywania małoletniego, ma ciężkie zarzuty prokuratorskie, zakaz od biskupa, jednak dalej odprawia msze, spowiada i ma kontakt z dziećmi. Właśnie tak wygląda kościelna walka z pedofilią. To my robimy w tej sprawie więcej od hierarchów. Wy możecie nam pomóc wspierając nasz film na: patronite.pl/sekielski.

Udostępniony materiał wzbudził wiele dyskusji wśród użytkowników. Film został wyświetlony już prawie 8 tys. razy na YouTubie. Jednak to na Facebooku wzbudza największe zainteresowanie, gdzie od wczorajszego poranka według statystyk wyświetlono go 446 tys. razy, a udostępniono ponad 7 tys.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA