REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele będzie dostępny za darmo w serwisie YouTube

Tomasz Sekielski z sukcesem zebrał pieniądze na swój film o pedofilii w Kościele. Jego dokument pojawi się za darmo na Youtubie.

17.01.2019
11:37
tomasz sekielski
REKLAMA
REKLAMA

Na początku tego roku Tomaszowi Sekielskiemu udało się zebrać 450 tys. zł na realizację filmu o pedofilii w polskim Kościele. Akcja odbywała się w serwisie Patronite, a dziennikarz zapowiedział, że to nie koniec i niedługo rozpocznie prace nad kolejnym projektem.

Zapewne sukces finansowy i medialny „Kleru” przyczynił się do rozpoczęcia czegoś na kształt dyskusji o polskim Kościele. To właśnie przy okazji premiery filmu Wojtka Smarzowskiego dużo mówiło się o potrzebie podnoszenia kwestii, które - zdaniem krytyków Kościoła jako instytucji - nie były jeszcze dostatecznie omówione i przedstawione społeczeństwu.

Film Tomasza Sekielskiego będzie miał premierę 11 maja.

Jak podaje portal Wirtualnemedia, film zostanie udostępniony za darmo na YouTubie. Serwis twierdzi również, że możliwe jest, iż wcześniej odbędzie się premiera prasowa i specjalny pokaz kinowy dla patronów, którzy dorzucili finansową cegiełkę do powstania produkcji.

Dziennikarz zdecydował się na finansowanie społecznościowe, bo, jak twierdzi, miał problem ze znalezieniem odpowiedniego sponsora dla swojego filmu.

Zdjęcia do dokumentu rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku i już na etapie zbierania informacji dziennikarz podzielił się ze wspierającymi i potencjalnymi widzami nagraniem z kapelanem więziennictwa, ks. Adamem Jabłońskim, który stawał w obronie księdza oskarżonego o pedofilię. W opisie filmu mogliśmy przeczytać:

REKLAMA

Właśnie tak wygląda kościelna walka z pedofilią. To my robimy w tej sprawie więcej od hierarchów. Wy możecie nam pomóc wspierając nasz film na: patronite.pl/sekielski.

Co prawda nie wiemy jeszcze, jaki tytuł będzie nosił dokument Tomasza Sekielskiego Pewne jest jednak, że wzbudzi niemałe kontrowersje, tak jak głośny - i budzący spore emocje - film „Władcy marionetek”, wyemitowany przez TVN kilka lat temu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA