REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tajemnicze teasery i przybliżona data premiery nowego albumu. Tool odkrywa kolejne karty

Niekończąca się historia nowej płyty zespołu Tool doczeka się wreszcie rozwiązania i to jeszcze w tym roku? Grupa zamieściła na swojej stronie tajemnicze teasery.

29.01.2019
16:38
tool
REKLAMA
REKLAMA

To źle, że historia tej ważnej dla metalu i rocka progresywnego grupy została już niemalże całkowicie przysłonięta legendą wokół ich kolejnego niewydanego albumu. Zespół od lat daje swoim fanom nadzieje, zwodzi ich, zapowiada prace nad nowym wydawnictwem, po czym znów odkłada je na bok. Najwierniejsi fani czekają na nowość od 2006 roku, czyli od momentu wydania ostatniego albumu „10,000 Days”.

Wygląda na to, że rok 2019 będzie rokiem przełomowym dla tej przedziwnej historii pełnej oczekiwań i rozczarowań.

Niedawno potwierdzono, że materiał na nowy album jest już gotowy i że czekają go teraz miksy. Z kolei perkusista grupy Danny Carey potwierdził, że płyta ma ukazać się w połowie kwietnia tego roku.

W międzyczasie na stronie zespołu pojawiły się tajemnicze teasery. Animacje w stylu dobrze znanym z wcześniejszych artworków grupy, tworzonych przez Adama Jonesa.

To by było na tyle, jeśli chodzi o nowości z obozu Toola. Nie zazdroszczę członkom zespołu presji ze strony fanów, która jest ogromna. Presji, na którą zresztą sami zapracowali.

REKLAMA

Pamiętajcie, że zespół Tool w czerwcu rusza w europejską trasę koncertową.

Grupa rozpocznie ją 2 czerwca w Berlinie, zakończy zaś miesiąc później koncertem w Lizbonie. Ekipa dowodzona przez MJK zagra na krakowskim Impact Festivalu, 11 czerwca w Tauron Arenie. Oprócz nich na imprezie wystąpią także Alice in Chains oraz Black Rebel Motorcycle Club. Informacje o biletach znajdziecie na stronie Live Nation.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA