REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Top 5 najlepszych nowych kawałków w serwisach streamingowych, #34: Nine Inch Nails, Gorillaz i inni

Nowe mini-albumy od Nine Inch Nails oraz Keep Shelly in Athens, duża płyta od Lery Lynn i zaskakująco dobry singiel od ex-Bealtesa - sporo się dzieje w muzyce tuż przed wakacjami.

24.06.2018
12:47
Top 5 najlepszych nowych kawałków w serwisach streamingowych, #34: Nine Inch Nails, Gorillaz i inni
REKLAMA
REKLAMA

Nine Inch Nails - Shit Mirror

Kolejny minialbum (trzeci w ostatnich dwóch latach) od Nine Inch Nails nie zaskakuje, bo nie przynosi zmiany brzmienia, z którego kojarzymy Trenta Reznora. „Bad Witch” to 30 minut ostrej, intensywnej jazdy. Z 6 premierowych kawałków najbardziej podoba mi się ten otwierający epkę „Shit Mirror”. Jest punkowy, ostry, z przesterowanym wokalem. Takie granie Reznora lubię najbardziej.

Gorillaz - Hollywood (feat. Snoop Dogg & Jami Principle)

Zaledwie 5 dni dzieli nas od premiery nowego albumu Gorillaz „Now Now”. Znamy już też sporą część nowego repertuaru, bo zespół udostępnił już 5 kawałków. „Hollywood” to najnowszy singiel z nowej płyty i ponownie najlepszy z dotychczasowych. Z gościnnym udziałem dwóch znanych raperów, choć tak po prawdzie najfajniejszy jest refren śpiewany przez Albarna.

Keep Shelly in Athens - Celebrity

O Keep Shelly in Athens pisałem kilkukrotnie w moich przeglądach nowej muzyki. Ta elektryczno-triphopowa kapela z Grecji właśnie wydała swój nowy minialbum (lub epkę, jak kto woli). Z niej polecam utwór „Celebrity”, który dobrze oddaje twórczość Greków - delikatny elektroniczny beat z ciekawą, wpadającą w ucho linią wokalną.

Lera Lynn with Shovels & Rope - Wolf Like Me

Lerę Lynn możecie kojarzyć z drugiego sezonu wybitnej serialowej serii „True Detective”. Odgrywała w nim niebagatelną rolę, choć w zasadzie tylko śpiewała w tle podczas ważnych rozmów głównych bohaterów. Od tej pory śledzę poczynania tej amerykańskiej folkowej gitarzystki i wokalistki. Właśnie wydała swój nowy album „Play With Others” i jak sama nazwa wskazuje są to duety Lery z innymi artystami. Przyjemnie się tego słucha. Z tego nowego albumu polecam kawałek „Wolf Like Me” wykonany razem z zespołem Shovels & Rope.

Paul McCartney - I Don’t Know

REKLAMA

Największe zaskoczenie przeglądu nowości. Legendarny Beatles nagrał wspaniały nowy singiel, który na myśl przywodzi najlepszy okres twórczości legendarnego brytyjskiego zespołu. „I Don’t Know” to ballada rozpisana na fortepian, z przepiękną linią wokalną i wspaniałym, eterycznym tekstem. Paul ma już swoje lat, ale wciąż potrafi zaskoczyć jakimś wspaniałym muzycznym motywem.

PS. Wszystkie poprzednie przeglądy dostępne są pod tagiem "top 5".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA