REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Top 5 najlepszych nowych kawałków w serwisach streamingowych, #36: Alice in Chains, Blue October i inni

Wakacje powoli się kończą, więc rynek muzyczny nabiera nieco życia. Dziś przegląd dobrych nowości muzycznych z ostatnich dwóch tygodni.

26.08.2018
11:30
Top 5 najlepszych nowych kawałków w serwisach streamingowych, #36: Alice in Chains, Blue October i inni
REKLAMA
REKLAMA

Alice in Chains - Red Giant

Jest nowy album Alice in Chains. Jak napisał mój redakcyjny kolega Przemek Dobrzyński: „Rainier Fog” nie przynosi wprawdzie żadnych większych zmian ani przełomowych kawałków, ale to solidna porcja gitarowego grania. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się utwór „Red Giant”, który ma mocno progresywny charakter - sporo zmian tempa i rytmu oraz naprawdę udane solo gitarowe w środku.

Blue October - How to Dance in Time

Niedawno odkryta przeze mnie amerykańska kapela Blue October z pogranicza rocka i alternatywy wydała nowy album „I Hope You’re Happy”, który umila mi ostatnie chwile wakacyjnych miesięcy. Z niego polecam numer „How to Dance in Time” - pięknie rozpisaną balladę, z nieoczywistą linią wokalną. W ogóle trzeba przyznać, że panowie z Blue October znaleźli sobie całkiem oryginalną stylistykę grania.

Broods - Peach

Nowozelandzkie rodzeństwo wraca z nowym singlem zapowiadającym trzeci album, tym razem dla nowej, wielkiej wytwórni. „Peach” jest mocno tanecznym numerem i pewnie nie powinien się znaleźć w tym zestawieniu, ale od debiutu Broods w 2014 r. mam sporą słabość do tego duetu. Mam jednak nadzieję, że cały album będzie bardziej alternatywny.

The Pineapple Thief - Try as I Might

Nowy album planuje także progresywna kapela The Pineapple Thief, w której w składzie jest od niedawna mistrz perkusji Gavin Harrison. Choćby dlatego warto się przyglądać temu, co oferują Anglicy. „Try as I Might” brzmi całkiem popowo - ciekawe, czy to zapowiedź zmiany kierunku muzycznego, czy po prostu mocniejsze promo nowego albumu. A może Pineapple Thief próbują zapełnić lukę po Porcupine Tree. Cóż, perkusistę nieodżałowanego zespołu Stevena Wilsona już mają.

The Paper Kites - Deep Burn Blue

REKLAMA

Na koniec numer, który ostatnio polecił mi Spotify w playliście „Odkryj w tym tygodniu”. The Paper Kites to znany amerykański zespół grający folk-rocka. Nie jestem przesadnie fanem takiego grania, ale akurat ballada „Deep Burn Blue” mocno przypadła mi do gustu. To numer w stylu Fleetwood Mac z najlepszego okresu. Wpadł mi w ucho i nie chce wypaść.

Poprzednie teksty z cyklu Top 5 tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA