REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Top 5 nowych najlepszych kawałków z serwisów streamingowych, #42: Owel, Steven Wilson i inni

Soundtrack do filmu skomponowany przez Thoma Yorka, nowy singiel White Lies, zapowiedź koncertowego albumu Stevena Wilsona - słowem, dzieje się. I dobrze, bo 2018 r. nie rozpieszcza nas przesadnie dużą ilości ambitnej muzyki rozrywkowej.

28.10.2018
12:01
Top 5 nowych najlepszych kawałków z serwisów streamingowych, #42: Owel, Steven Wilson i inni
REKLAMA
REKLAMA

White Lies - Believe It

Drugi singiel z zapowiedzianej na luty 2019 r. nowej płyty mojego ulubionego White Lies potwierdza zmianę stylistyki - zamiast przesterowanych gitar dostajemy syntezatory. Całość przypomina nieco pop-rock z lat 90 ubiegłego wieku. Jedno jednak w muzyce White Lies się nie zmienia - wciąż dostarczają przepiękne melodie wyśpiewane przez dysponującego doskonałym barytonem wokalistę Harry’ego McVeigha.

Steven Wilson - Song of I - Live

2 listopada ukaże się koncertowy album Stevena Wilsona, który jest zapisem koncertu w Royal Albert Hall (taka moda na wydawanie płyt live z tej słynnej londyńskiej hali - ostatnio zrobili to Eric Clapton oraz Marillion). Album promuje utwór „Song of I” z ostatniej studyjnej płyty Mistrza pt. „To the Bone” i wypada on znacznie lepiej właśnie w wersji koncertowej. Z niecierpliwością czekam na cały koncert. Byłem na polskim koncercie Stevena z tej trasy i było to wspaniałe przeżycie.

Thom Yorke - Unmade

Wokalista Radiohead wydał właśnie soundtrack do filmu „Suspiria”. Jeszcze się w niego wgryzam, bo to kawał ciężkiej, trudnej muzyki, ale już teraz na pierwszy plan wysuwa się utwór „Unmade”. To chyba najbardziej klasyczny dla twórczości Yorka z soundtracku, który lubuje się w takich pięknych, aczkolwiek niełatwych balladach rozpisanych na pianino i syntezator. Warto w skupieniu wsłuchać się w ten utwór.

Owel - I Saw Red

„I Saw Red” to pierwszy singiel zapowiadający trzeci album amerykańskiej alternatywnej grupy Owel, którą poznałem przy okazji sukcesu poprzedniego albumu „Dear Me”. Nowa piosenka to spokojna ballada, która urzeka piękną linią melodyczną. Nie jest to przesadnie oryginalne granie, ale - jak na pewno sami zobaczycie - przyjemnie się słucha.

Colin Edwin, Lorenzo Feliciati - The (Next) Level Think

REKLAMA

Zaledwie kilka miesięcy temu basista nieodżałowanego Porcupine Tree - Colin Edwin - wydał nowy album „Another World”. Bardzo udany zresztą, którego do dziś od czasu do czasu słucham. Tymczasem niespodziewanie dostajemy nowe dzieło Edwina, tym razem nagrane we współpracy z włoskim muzykiem Lorenzo Feliciati. Inne to dzieło, niż „Another World” - bardziej transowe i ambientowe, bardziej eksponujące główny instrument Colina, czyli gitarę basową. Przesłuchajcie „The (Next) Level Think - dobrze oddaje klimat i charakter całej płyty.

PS. Poprzednie teksty z cyklu Top 5 tutaj. Warto też zerknąć na playlistę Spider’s Web Music (tworzoną przez Czytelnika Spider’s Web), która uzupełniana jest o utwory z kolejnych przeglądów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA