REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

TOP 9 książek na Święta. Co warto przeczytać i podarować bliskim?

Święta to doskonały czas nie tylko, by obdarować bliskich, ale także by samemu zrobić sobie prezent... i poczytać w wolnej chwili. Jakie książki warto sprezentować swojej rodzinie, przyjaciołom i co samemu nadrobić przez ten wydłużony weekend? Oto dziewięć tytułów (a właściwie dziesięć), które umilą wam grudniowe wieczory!

14.12.2016
15:38
TOP 9 książek na Święta. Co warto przeczytać i podarować bliskim?
REKLAMA
REKLAMA
 class="wp-image-77248"

Nowa powieść autorki "Ciemno, prawie noc", będąca mroczną historią pełną tajemnic. Bohaterke "Roku Królika" jest Julia Mrok, która po trudnych wydarzeniach ze swojego rodzinnego miasta, zmienia tożsamość i wyjeżdża w nowe miejsce, do Ząbkowic Śląskich. Tam zatrzymuje się w pensjonacie "Pok Królikiem", którego właścicielką jest Wiktoria Frankowska. Jak się okaże, to miejsce skrywa straszną tajemnicę, a ta spowoduje, że Julia Mrok będzie musiała stawić czoła swojej przeszłości.

shantaram class="wp-image-77257"

Światowy bestseller, dla powstania którego inspiracją stała sie autentyczna historia jednego człowieka. "Shantaram" przenosi nas do Australii, do roku 1952. Wówczas w tym kraju rodzi się kolejny obywatel, bohater naszej opowieści. Choć jest ciepłym człowiekiem, życie nie traktuje go z należytą wzajemnością. Kiedy porzuca go żona, mężczyzna coraz bardziej upada na dno. W końcu trafia za kratki. Z więzienia udaje mu się jednak uciec i dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa przygoda. Ukrywa w slumsach, zostaje żołnierzem bombajskiej mafii i spotyka na swojej drodze miłość, Karlę, będącą tajemniczą i niebezpieczną femme fatale.

sekretne-zycie-drzew class="wp-image-77261"

Autorem książki "Sekretne życie drzew" jest Peter Wohlleben, będący od ponad dwudziestu lat leśnikiem. Ta książka to opowieść o lasach i drzewach. Fascynujące historie, które możemy poczytać wydadzą nam się wręcz niewiarygodne. Wohlleben opowiada o drzewach, które się ze sobą porozumiewają, a także o takich, które opiekują się swoimi dziećmi. Bo drzewa posiadają pamięć i mają uczucia. Autor "Sekretnego życia drzew" dzieli się z czytelnikami wynikami najnowszych badań naukowych oraz refleksjami na temat codziennej pracy leśnika. Wohlleben pokazuje nam świat, którego do tej pory nie znaliśmy.

male-zycie class="wp-image-77265"

"Małe życia" to książka, która wciąga. Powieść Yanagihary to bestseller, za który otrzymała ona nominację do Nagrody Bookera i National Book Award. "Małe życie" to opowieść o przyjaciółach i mieszkańcach Nowego Jorku. Autorka przedstawia nam problemy młodych ludzi, ich marzenia, aspiracje, pasje. Pokazuje, czym jest dorastanie, przyjaźń, miłość, strach, ból i lęk. Psychologiczne portrety bohaterów zostają nakreślone z pieczołowitą dokładnością. To fascynująca książka, pełna emocji.

krol class="wp-image-77284"

"Król" to najnowsza powieść Szczepana Twardocha, autora takich bestsellerów jak "Morfina" czy "Drach". Tym razem Twardoch zabiera nas do międzywojennej Warszawy, wielokulturowego tygla, w którym aż kipi od napięć na tle narodowym, politycznym i społecznym. "Król" opowiada o półświatku stolicy i targającymi nim konfliktami. To świetnie skrojona powieść, wciągająca, nienagannie napisana i emocjonująca. A przy tym oferująca podniety, których wszyscy przecież - skrycie lub nie - pożądamy w dziełach kultury: przemoc, seks i używki.

twin-peaks class="wp-image-77276"

Już na początku przyszłego roku na srebrne ekrany powróci "Miasteczko Twin Peaks". Serial Davida Lyncha ukaże się ponownie po ponad 25 latach od emisji drugiego sezonu produkcji. Książka Marka Frosta, "Sekrety Twin Peaks", ma przybliżyć czytelnikom, co działo się przez ten czas przerwy pomiędzy drugim a trzecim sezonem serialu. Ma pozwolić zrozumieć fabuę widowiska, które już niedługo będziemy mogli oglądać. Pozycja niezbędna dla fanów serialu!

vernon-subutex class="wp-image-77279"

Dwa tomy opowiadające o tytułowym bohaterze, Vernonie Subuteksie, który wyrzucony na bruk wędruje po mieszkaniach bliższych i dalszych znajomych oraz zupełnie przypadkowych osób z jedną walizką, próbując znaleźć dla siebie miejsce. Tymczasem ta walizka budzi coraz większe zainteresowanie ważnych ludzi... Powieści Despentes to odbicie wspołczesnego Paryża. Jej książki cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników, a pierwsza część cyklu została okrzyknięta najlepszą francuską powieścią 2015 roku.

polska-odwraca-oczy class="wp-image-77287"

Zbiór reportaży o współczesnej Polsce. Obraz, któy nie nastraja pozytywnie, ale otwiera oczy, wbrew temu, co głosi tytuł książki Justyny Kopińskiej. W książce znajdują się reportaże o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim ("Oddział chorych ze strachu") i o tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo ("Ten trup się nie liczy"). Te teksty pokazują błędy naszego wymiaru sprawiedliwości oraz nieudolność systemu.

harry-potter class="wp-image-77289"

Nowa książka o Harrym Potterze, będąca w pewnym sensie kolejną częścią jego przygód. Tym razem jednak autorką nie jest tylko J.K. Rowling, a ta jedynie pomagała w stworzeniu tego dzieła. Sztuka, bo nowy "Harry Potter" jest dramatem, opowiada o losach słynnego czarodzieja, gdy ten jest już dorosły. Fabuła skupia się na relacjach Harry'ego Pottera ze swoim młodszym synem, którzy żyje w cieni sławy ojca i nie potrafi się z nim porozumieć. Książka obowiązkowa dla fanów uniwersum Harry'ego Pottera, która - paradoskalnie - może niekoniecznie spodobać się jego wiernym miłośnikom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA