REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Cruise powraca do kultowej roli. Ruszają prace nad Top Gun Maverick

Top Gun to jeden z najsłynniejszych filmów powstałych w latach 80. Od lat mówiło się o planowanym sequelu kultowej produkcji, ale początkowe prace przerwała samobójcza śmierć reżysera pierwszej części. Tom Cruise dał się jednak namówić na kontynuowanie projektu pod nazwą Top Gun Maverick. Co do tej pory wiemy o filmie?

01.06.2018
10:27
Ruszają prace nad Top Gun Maverick. Tom Cruise powraca do kultowej roli
REKLAMA
REKLAMA

Kariera Toma Cruise nie byłaby taka sama, gdyby nie Top Gun. To właśnie ta produkcja ugruntowała na lata jego pozycję jako amanta i jednego z największych talentów w Hollywood. Top Gun dla wielu jest symbolem lat 80. To film, który jest jednocześnie kiczowaty i ekscytujący, śmieszny i łapiący za serce. W epoce VHS-ów Tom Cruise był wzorem dla każdego polskiego mężczyzny.

Sequel, tudzież remake takiej produkcji wiąże się ze sporymi niebezpieczeństwami, choć fani oryginalnego Top Guna w większości przyklaskują powstaniu drugiej części. Szczegóły fabuły Top Gun Maverick trzymane są pod kluczem, dotychczasowe informacje wskazują jednak na to, że nowy film z Tomem Cruise'em nie będzie prostym powtórzeniem wątków z oryginalnego filmu.

Bohater grany przez Cruise'a (zapewne Pete „Maverick” Mitchell) zostanie instruktorem lotnictwa.

Amerykańska marynarka wojenna jest współcześnie zupełnie innym tworem niż w latach 80. Dominują w niej ręcznie sterowane drony i samoloty bojowe piątej generacji, które właściwie uniemożliwiają dawny styl walki powietrznej. W wypowiedzi dla Variety reżyser filmu, Joseph Kosinski obiecuje, że Top Gun Maverick odda te różnice w odpowiedni sposób:

Mamy teraz zupełnie inny świat. Nie dałoby się zrobić po prostu remake'u Top Guna. To musi być swego rodzaju adaptacja, ale zdecydowanie chcę powtórzyć atmosferę oryginalnego filmu. Żadna produkcja nie pokazywała tak dobrze, co to znaczy być pilotem wojskowego myśliwca – zaznaczył Kosinski.

Na ten moment nie wiemy, kto zagra w Top Gun Maverick poza Tomem Cruise'em, ani czy do swoich ról powrócą inni aktorzy z pierwszej części. Być może twórcy nowego filmu chcą uniknąć błędów popełnionych przez Ostatniego Jedi, czy przede wszystkim reboot Pogromców duchów. Fani obu światów byli niezadowoleni ze sposobu, w jaki zostali potraktowali oryginalni aktorzy.

REKLAMA

Zdjęcia do produkcji ruszyły na terenie Stanów Zjednoczonych. Producentem Top Gun Maverick jest Jerry Bruckheimer. Za skrypt odpowiada doświadczony zespół scenarzystów w składzie Eric Warren Singer, Peter Craig i Justin Marks.

Obecna data premiery Top Gun Maverick przypada na 12 lipca 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA