REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Cruise, powietrzne akrobacje i siatkówka plażowa. Nowy zwiastun „Top Gun: Maverick” ma wszystko, co potrzeba

„Top Gun” to jeden z najpopularniejszych filmów z lat 80. Po kilkudziesięciu latach oczekiwania fani w końcu dostaną sequel. Właśnie pokazano zupełnie nowy zwiastun „Top Gun: Maverick”, który pokazuje, że produkcja będzie mocno nawiązywać do scen z oryginału.

16.12.2019
15:25
top gun maverick trailer
REKLAMA
REKLAMA

Popularność Toma Cruise'a nie mija mimo upływu lat. Amerykański aktor swoją wielką karierę rozpoczął w latach 80., a jedną z jego pierwszych wielkich ról był Pete „Maverick” Mitchell w „Top Gun”. Z perspektywy czasu można wręcz powiedzieć, że to był kluczowy występ Cruise'a. Fani produkcji od dawna liczyli, że narwany pilot myśliwca powróci jeszcze choć raz w sequelu.

Ich życzenie już wkrótce się spełni, choć musieli na to czekać aż 34 lata. „Top Gun: Maverick” będzie bezpośrednią kontynuacją oryginalnej historii, a oprócz Mavericka w filmie pojawi się także Tom „Iceman” Kazansky (zagra go ponownie Val Kilmer). Wspomniany aktor nie pojawił się w opublikowanym dzisiaj zwiastunie (poprzedni teaser znajdziecie TUTAJ), co nie znaczy, że w materiale zabrakło nostalgicznych momentów.

Trailer „Top Gun: Maverick” powraca do wielu ikonicznych momentów z 1. części, ale nie zabrakło też kilku niespodzianek.

Największą z pewnością jest nowy typ myśliwca, który Maverick pilotuje na samym końcu trwającego ponad dwie minuty wideo. Z materiału dowiadujemy się także, że Mitchell został wezwany rozkazem, by powrócić do szkoły pilotów i zostać instruktorem. Sądząc po wyjściach do baru, bójkach między uczniami i meczach siatkówki plażowej nie zmieniło się tam wcale tak wiele. Czy grany przez Toma Cruise'a bohater będzie jednak w stanie sprostać nowemu zadaniu i wziąć pod skrzydło młodych pilotów, w tym syna swojego najlepszego przyjaciela?

REKLAMA

Prace na planie „Top Gun: Maverick” ruszyły w czerwcu zeszłego roku. W obsadzie filmu oprócz wspomnianych Cruise'a i Kilmera pojawią się także m.in. Jennifer Connelly, Miles Teller, Jon Hamm, Glen Powell, Ed Harris, Monica Barbaro i Lewis Pullman. Za reżyserię sequela odpowiada Joseph Kosinski, który wcześniej pracował  przy „Tron: Dziedzictwo”.

„Top Gun: Maverick” pojawi się w światowych kinach 26 czerwca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA