REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dziś dzień marihuany, więc proponujemy filmowy haj z 6 stonerskimi komediami dostępnymi w serwisach VOD

Liczba 420 oznacza czas na palenie trawki, a 20 kwietnia to dzień marihuany. Ale nie trzeba z tej okazji od razu palić. Można obejrzeć film. Najlepiej śmieszny, lekki i dostępny na VOD. Każda z poniższych stonerskich komedii spełnia wszystkie te trzy kryteria.

20.04.2020
20:26
top stonerskie komedie
REKLAMA
REKLAMA

Śmieszne, nawet na trzeźwo. Takie są poniższe stonerskie komedie. Ich bohaterowie nie stronią od trawki, a przygody jakie przeżywają na haju rozbawią was do łez. Każdy z tytułów jest idealny, aby jego seansem celebrować dzisiejszy dzień marihuany.

Filmowy haj zapewnią wam:

Super zioło

Method Mana i Redmana nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi amerykańskiego rapu. Jakiś czas po tym, jak zaczęli współpracę muzyczną, wystąpili razem również w komedii, którą dzisiaj uznaje się za kultową klasykę stonerskiego kina. W „Super ziele” wypalają jointa z prochami przyjaciela jednego z nich. Pojawia się wtedy duch zmarłego i od tej pory pomaga im najpierw dostać się, a później przetrwać na Harvardzie. Co tu dużo mówić. Dwaj chłopaki z dzielni rozruszają sztywne, akademickie środowisko.

„Super zioło” dostępne w iTunes i Chili

Nowy film Cheecha i Chonga

Cheech i Chong wprowadzają kontrkulturę i hipisowskie zasady, gdziekolwiek się nie pojawią. Razem występowali na scenie, nagrywali płyty i grali w filmach. Po kultowym „Z dymkiem” jeszcze wielokrotnie nawiedzali ekran, a podczas oglądania ich wspólnych przygód aż czuć było zapach tyle co wypalonego skręta. Nie inaczej jest w „Nowym filmie Cheecha i Chonga”, gdzie Cheech traci pracę, kłóci się z sąsiadami i próbuje poderwać Donnę, a Chong trafia do Hollywood z torbą pełną marihuany.

„Nowy film Cheecha i Chonga” dostępny iTunes.

Jay i Cichy Bob kontratakują

Jay i Cichy Bob kilkukrotnie pojawiali się w filmach, ale w występach gościnnych. „Jay i Cichy Bob kontratakują” to pierwsza fabuła, w której grają na pierwszym planie. I jak można się spodziewać jest absurdalnie śmiesznie oraz przeżywają swoje przygody w oparach kolejnych jointów. Ruszają do Hollywood, aby powstrzymać produkcję filmu opartego na postaciach, których byli pierwowzorami. W zeszłym roku zechcieli powstrzymać produkcję jego rebootu, a prezentujący to „Jay i Cichy Bob powracają” również dostępny jest w Chili.

„Jay i Cichy Bob kontratakują” dostępne w Chili i HBO GO.

Harold i Kumar uciekają z Guantanamo

Harolda i Kumara poznaliśmy, kiedy napędzani ostrą gastrofazą uparli się, że zjedzą burgera z White Castle. Teraz w wyniku wielu zbiegów okoliczności i przez swoje zamiłowanie do marihuany zostaną uznani za terrorystów i wysłani do Guantanamo Bay.

„Harold i Kumar uciekają z Guantanamo” dostępne na Netflix Polska i iTunes.

Stary, gdzie jest moja bryka?

Dwóch nieodpowiedzialnych miłośników używek przypadkowo wplątuje się w międzygalaktyczny konflikt. Wszystko przez to, że urwał im się film podczas jednej imprezy i szukają swojego auta. Wtedy rozpoczyna się lawina absurdalno-śmiesznych wydarzeń.

„Stary, gdzie jest moja bryka?” dostępne w Chili i Rakuten.

Plażowy haj

REKLAMA

Wielki nieobecny na ekranach naszych kin w zeszłym roku. „Plażowy haj” to film Harmony’ego Korine’a („Spring Breakers”), w którym Matthew McConaughey wciela się w Moondoga. Poetę, który bardziej niż z piórem, brata się z używkami. Po śmierci żony będzie zmuszony dojrzeć i wrócić do pracy. Ale czy to jest w ogóle możliwe? Na ekranie zobaczymy m.in. Snoop Dogga, przez co, jak można się spodziewać, haj bohaterów był prawdziwy, a nie udawany przez aktorów.

„Plażowy haj” dostępny w VOD.pl, Ipla i iTunes.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA