REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Koncert Travisa Scotta w piramidzie pod znakiem zapytania. Anulowali mu zezwolenie

Koncert, który zapowiada najnowszy krążek Travisa Scotta - "Utopia" - odbyć się miał w wyjątkowym miejscu, gdyż raper poinformował, że wystąpi pod egipską piramidą w Gizie. I choć premiera "Utopii" zbliża się wielkimi krokami, to muzyczne wydarzenie stanęło pod znakiem zapytania - stowarzyszenie egipskich muzyków zażądało bowiem odwołania koncertu Travisa, który według nich promuje "masońskie idee" i jest "zaprzeczeniem tożsamości narodu egipskiego".

19.07.2023
18:30
Koncert Travisa Scotta w piramidzie pod znakiem zapytania. Anulowali mu zezwolenie
REKLAMA

Na początku lipca Travis Scott opublikował na Instagramie zdjęcie, które opatrzone było podpisem: "Utopia jest tam, gdzie jesteś ty", a chwilę później plakat promujący wydarzenie. Okazało się, że raper zagra koncert w nietuzinkowym miejscu - oznaczona współrzędnymi lokalizacja była jedną z piramid w Gizie i to właśnie tam 28 lipca miał pojawić się Travis Scott. Miał, bo tak naprawdę na zaledwie 10 dni przed rozpoczęciem wyjątkowego koncertu Egipski Syndykat Zawodów Muzycznych, odpowiedzialny za zatwierdzanie muzycznych wydarzeń, podniósł sprzeciw. Tymczasem Live Nation Middle East, odpowiedzialny za dystrybucję biletów na koncert Scotta, jeszcze wczoraj zapewniał, że żadne zmiany odnośnie wydarzenia nie zostały wprowadzone.

Czytaj także: Travis Scott słynął z rozrób na koncertach, ale nikt się tym nie przejął. Kto jest winny tragedii w Houston?

REKLAMA

Koncert Travisa Scotta stanął pod znakiem zapytania. Na występ pod piramidami nie zgadza się egipski syndykat

Syndykat egipskich muzyków to lokalna grupa, odpowiedzialna za zatwierdzanie muzycznych wydarzeń. I mimo że koncert Travisa Scotta (który notabene wyprzedał się w błyskawicznym tempie) był początkowo wspierany przez Egipski Urząd Turystyki, to członkowie stowarzyszenia cofnęli zezwolenie. Jako powód podali "szatańskie rytuały", odprawiane przez Scotta, a także jego rzekome powiązania z "antyegipskim afrocentryzmem":

REKLAMA

Zdjęcia i raporty pokazały, że Scott [wykorzystuje swoje koncerty] do odprawiania rytuałów, które są sprzeczne z naszymi wartościami i tradycjami. W związku z tym [syndykat] zdecydował o anulowaniu licencji na koncert, który nie jest zgodny z tożsamością kulturową narodu egipskiego

- podaje Los Angeles Times za Alarabiya News.

Według informacji, które podają arabskie media, w tym gazeta Al-Ahram, sprzeciw wobec zorganizowania koncertu Travisa Scotta pod egipskimi piramidami wynika przede wszystkim z obawy o bezpieczeństwo ludzi. W listopadzie 2021 roku w Houston odbył się festiwal muzyczny Astroworld, na którym wystąpił właśnie Travis Scott. Ścisk i napieranie blisko 50 tys. fanów na scenę doprowadziły do histerii wśród publiki, a w efekcie - do śmierci 10 osób.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA