REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Treadstone, czyli świat Jasona Bourne'a na małym ekranie. Serial już w drodze

Na telewizyjne ekrany zmierza serial Treadstone, który będzie spin-offem serii filmów szpiegowskich o Jasonie Bournie. Znamy pierwsze szczegóły.

17.08.2018
17:21
Treadstone serial jason bourne
REKLAMA
REKLAMA

To już pewne. Treadstone, czyli nadchodzący serial osadzony w filmowym uniwersum Jasona Bourne’a, trafi na ekrany. Twórcy zapowiedzianej w kwietniu produkcji dostali od USA Network zamówienie na pierwszy sezon i to jeszcze zanim nakręcony został pilot.

Zdjęcia do Treadstone rozpoczną się w przyszłym roku.

Seria filmów na podstawie powieści Roberta Ludluma jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych franczyz, które opowiadają o kulisach pracy szpiegów. Tytułowy bohater, wyszkolony przez CIA, gra już w podobnej lidze, co James Bond i Ethan Hunt z Mission: Impossible.

Do tej pory pojawiło się pięć filmów z cyklu. Tożsamość Bourne’a trafiła na ekrany w 2002 roku, a w głównego bohatera wcielił się Matt Damon. Aktor pojawił się też w dwóch sequelach, czyli Krucjacie Bourne’a z 2004 roku oraz w Ultimatum Bourne’a, wydanym trzy lata później.

Jason Bourne została potem odłożony na półkę na kilka lat.

Dopiero w 2012 roku do kin trafiło Dziedzictwo Bourne’a, w którym w głównej roli wystąpił Jeremy Renner. Aktor, który przewinął się też w cyklu Mission: Impossible, nie stał się jednak nową twarzą żadnej z tych marek. W filmie zatytułowanym Jason Bourne powrócił Matt Damon.

Chociaż koncepcja się zmieniała, to jedno pozostawało niezmienne. W świecie Bourne’a to pracownicy CIA są antagonistami. Właśnie oni stworzyli program Treadstone, który pierze mózgi agentom, by stali się efektywnymi maszynkami do zabijania.

Treadstone może zmienić nasz punkt widzenia.

REKLAMA

W nowym serialu będziemy mogli śledzić współcześnie losy kilku agentów, którzy zostali wyszkoleni i przysposobieni do pracy w CIA w ramach programu Treadstone, którego członkiem był Jason Bourne. Szpiedzy, którzy byli uśpieni, w pewnym momencie zostają uaktywnieni i muszą wykonać swoje misje.

Nie wiadomo jeszcze, na których postaciach skupi się Treadstone. Głównymi bohaterami mogą być zarówno uaktywnieni agenci, jak i szefostwo CIA. Mam ogromną nadzieję, że w przypadku serialu twórcy dadzą nam zajrzeć za kulisy tej operacji. Otwartym pozostaje też pytanie, czy w serialu pojawi się sam Bourne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA