REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się /
  4. Media

Piotr Stelmach także opuszcza radiową Trójkę

Od soboty nie cichnie wrzawa wokół radiowej Trójki. Ze względu na anulowanie piątkowego notowania Listy Przebojów, współpracę z radiem kończą kolejni dziennikarze. Właśnie dołączył do nich Piotr Stelmach.

20.05.2020
14:04
Piotr Stelmach kolejnym dziennikarzem, który opuszcza radiową Trójkę
REKLAMA
REKLAMA

To nie jest tak, że dziennikarze związani z radiową Trójką dopiero od niedawna zaczęli kończyć współpracę ze stacją. Już od dłuższego czasu kolejne osoby odchodziły z pracy. Chociażby Wojciech Mann pożegnał się z anteną, sprzeciwiając się działaniom władz radia. Byli pracownicy Programu Trzeciego Polskiego Radia postanowili założyć własną stację i już niedługo wiele ze znanych głosów usłyszymy na antenie Nowego Świata.

Sprzeciw wobec cenzury.

Tak gorąco wokół Trójki jednak jeszcze nie było. A wszystko zaczęło się w zeszłą sobotę, kiedy to dyrektor Tomasz Kowalczewski zdecydował się unieważnić piątkowe notowanie Listy Przebojów. Pierwsze miejsce zajęła wtedy piosenka Kazika Twój ból jest lepszy niż mój, w której muzyk krytykuje zachowanie Jarosława Kaczyńskiego z 10 kwietnia br. Włodarze stacji postanowili też oczerniać prowadzącego audycję Marka Niedźwieckiego. Ten zdecydował się odejść ze stacji i w ten sposób rozpoczęła się lawina wypowiedzeń.

Z pracy zrezygnowali już Bartosz Gil, Agnieszka Szydłowska czy Piotr Metz, czyli dyrektor muzyczny Trójki. Lista jest długa i ciągle rośnie. Wczoraj późnym wieczorem o swoim wypowiedzeniu poinformował Piotr Kaczkowski. Teraz na ten sam krok zdecydował się Piotr Stelmach.

Piotr Stelmach odchodzi z Trójki.

Dziennikarz związany był ze stacją od 23 lat. Po ostatnich wydarzeniach Stelmach postanowił pożegnać się ze stacją. Poinformował o tym w sentymentalnym poście na Facebooku.

Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są - czytamy w poście.

Stelmach napisał też, że była to dla niego trudna decyzja i liczy, że Trójka wróci ze znaną nam wcześniej energią:

To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam. Jednak nigdy nie zabraknie mi sił na słowa podziękowania. Zatem czynię to raz jeszcze. Za Bliskich, których dzięki temu miejscu poznałem. Za muzykę i Artystów, którzy Ją tworzą. Za najlepszych na świecie Słuchaczy. Za cudownych Ludzi, z którymi uczyłem się radia. Za pasję, której nikt i nic we mnie nie zabije. I za emocje, które nigdy się nie skończą. Dziękuję. Wrócisz. I będzie jeszcze energia! Wiem o tym. Kocham Cię, Trójko.

REKLAMA

Cisza w eterze.

Nie tylko dziennikarze zdecydowali się skończyć współpracę z Trójką. Również muzycy coraz częściej żądają, aby ich piosenek nie puszczano na antenie stacji. Ostatnio taką wolę wyraził nawet sam Kazik.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA