REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kazik przerywa cyrk i mówi „dość”. Muzyk zażądał usunięcia jego piosenki z listy Trójki

Przedłużająca się farsa wokół Listy Przebojów radiowej Trójki doczekała się ciekawego finału. Kazik Staszewski wydał komunikat w sprawie utworu Twój ból jest lepszy niż mój.  To prawdopodobnie jedno z najkrótszych medialnych oświadczeń, jakie padły w ostatnim czasie — co tylko wzmacnia jego mocny przekaz.

19.05.2020
14:46
kazik zazadal usuniecia jego utworu z listy trojki
REKLAMA
REKLAMA

Afera wokół piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, poprowadzonego tradycyjnie przez Marka Niedźwieckiego, skutecznie wypełnia w ostatnich dniach  nagłówki wszystkich polskich mediów. Do sprawy „znikającego” utworu Twój ból jest lepszy niż mój, który najpierw wzbił się na szczyt listy, a później w podejrzanych okolicznościach musiał oddać zwycięski laur, odniosło się wielu artystów, publicystów i wreszcie — redaktorów radiowej Trójki (nazywanej obecnie przez rozczarowanych słuchaczy „Trujką”), którzy na znak sprzeciwu lawinowo zaczęli składać wypowiedzenia z pracy. Niektórzy z nich, jak wspomniany Marek Niedźwiecki — po 35 latach pracy dla Polskiego Radia. W końcu głos zabrał również sam zainteresowany, czyli Kazik Staszewski.

Oświadczenie Kazika: krótko, zwięźle i na temat

To prawdopodobnie najbardziej zwięzłe (acz treściwe) oświadczenie, jakie padło w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej:

W związku z zaistniałą sytuacją żądamy wycofania piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Kazimierz Staszewski - czytamy we wpisie opublikowanym we wtorek na oficjalnym Facebooku zespołu Kult.

Opatrzony wymownym zdjęciem wpis szybko skomentowali fani Kazika, popierając jego decyzję o wycofaniu utworu z LP3.

„Bardzo dobra decyzja!”

”W obecnej sytuacji żaden szanujący się artysta, powinien trzymać się od tej rozgłośni jak najdalej.”

”Brawo!! jedyne możliwe wyjście z tej sytuacji” — czytamy w komentarzach pod postem.

Nie zabrakło jednak też krytycznych głosów, głównie ze strony zawiedzionych fanów, którzy zdążyli już oddać głos na piosenkę Kazika w nadchodzącym notowaniu. Niezależnie od tego, jak fani ostatecznie ocenią krok podjęty przez muzyka, jedno jest pewne: nowa płyta Kazika stała się legendą, jeszcze zanim się ukazała.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA