REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Ruszyła zbiórka na „Trylogię Husycką - Grę Przygodową”. To planszówka na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego

Nie tylko „Wiedźmin” inspiruje twórców gier. Grupa śmiałków postanowiła stworzyć planszówkę na podstawie trylogii husyckiej Andrzeja Sapkowskiego. Są na etapie zbierania funduszy na swój projekt.

12.04.2021
20:00
Trylogia Husycka - Gra Przygodowa. Ruszyła zbiórka na projekt
REKLAMA
REKLAMA

Światowa popularność „Wiedźmina” rozpoczęła się na dobre dzięki grom wideo od CD Projekt. Dzięki nim mogliśmy zapomnieć o polskiej adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego i bez zażenowania obejrzeć serial Netfliksa. Ale przecież przygody Geralta z Rivii to nie wszystko, co w trakcie swojej kariery wyszło spod pióra autora. Jest też trylogia husycka — trzy powieści fantastyczno-historyczne: „Narrenturm”, „Boży bojownicy” i „Lux perpetua”. To właśnie nimi zainspirowali się twórcy gry planszowej, którzy zorganizowali zbiórkę na swój projekt na portalu Wspieram.to.

Powstaje gra planszowa na podstawie trylogii husyckiej Andrzeja Sapkowskiego

W „Trylogię Husycką Grę Przygodową” (w skrócie: THGP) będzie mogło zagrać do czterech osób. Będą oni mogli wybierać między dwoma trybami rozgrywki: Przygodowym i Rywalizacyjnym. Jak czytamy w opisie projektu:

THGP jest adaptacją cyklu powieściowego Andrzeja Sapkowskiego. Akcja książek i gry toczy się w XV wieku na Śląsku i w Czechach, targanych konfliktami politycznymi, religijnymi oraz prywatnymi zatargami. Dzięki THGP możesz zebrać drużynę postaci, znanych z kart powieści, i wyruszyć w niebezpieczną podróż. Tryb Przygodowy pozwala na odtworzenie wydarzeń z powieści (a nawet zmianę ich biegu) - podążycie śladami Reinmara z Bielawy i jego drużyny. Natomiast Tryb Rywalizacji pozwoli Wam spotkać się na udeptanej ziemi i walczyć o wypełnienie różnorodnych celów, takich jak: uwolnienie straceńca, zdobycie skarbu lub wypicie jak największej liczby kufli piwa na jarmarku.

REKLAMA

Cel zbiórki twórcy projektu ustawili na 50 tys. zł. Na razie jednak mają na koncie niecałe 8 tys. zł. Do zakończenia akcji pozostało jeszcze (na chwilę pisania tego tekstu) 30 dni, więc istnieje spora szansa, że uda im się zebrać potrzebną kwotę. A potem pozostaje już tylko czekać na gotowy produkt.

Zbiórkę na „Trylogię Husycką - Grę Przygodową” możesz wesprzeć na stronie Wspieram.to.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA