REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Seriale

Captain Tsubasa powróci na ekrany telewizorów. Serial opowie o nadchodzącym mundialu

Od kilku tygodni po sieci krążyła plotka o powrocie Kapitana Jastrzębia. Teraz została ona potwierdzona, a nadchodzące anime Captain Tsubasa doczekało się pierwszego zwiastuna. Nowa-stara seria ma zadebiutować w kwietniu przyszłego roku.

14.12.2017
15:19
Captain Tsubasa powróci na ekrany telewizorów.
REKLAMA
REKLAMA

Nie będzie to jednak kontynuacja przygód piłkarzy FC Nankatsu, a reboot serii. Można spodziewać się, że sama oś historii nie ulegnie zmianie, ale anime zostanie dopasowane do obecnych realiów. W końcu manga Captain Tsubasa zadebiutowała w 1981 roku, zaś anime w 1983 roku. W latach 90-tych, gdy serial był emitowany na Polonii 1, nie wydawał się przestarzały. W końcu liczył sobie raptem dekadę.

Jednak od tego czasu świat znacznie się zmienił.

Pojawiło się mnóstwo nowych technologii, więc wprowadzenie zmian wydaje się konieczne. Należy spodziewać się, że Captain Tsubasa będzie mocno nawiązywał do zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się Rosji. Według niepotwierdzonych informacji w anime mają pojawić się liczne gwiazdy futbolu, takie jak Neuer, Messi oraz Ronaldo.

Sam zastanawiam się, czy w anime zostanie przedstawiona także kadra Polski. Jest to całkiem możliwe, ponieważ podczas nadchodzącego turnieju będziemy w jednej grupie z Japończykami. Możliwe jest, że Tsubasa i koledzy będą dyskutować o nadchodzących meczach swojej drużyny narodowej i zastanawiać się, czy będzie ona w stanie zatrzymać Roberta Lewandowskiego i spółkę.

Kto odpowiada za nową odsłonę serialu?

Odświeżony Captain Tsubasa zostanie przygotowane przez studio David Production i wyreżyserowany przez Toshiyuki Kato (JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable). Scenariusz z kolei napisał Atsuhiro Tomioka, który wcześniej odpowiadał za serię Pokemon XY. W wyemitowanym właśnie zwiastunie można zobaczyć, że odświeżona została też strona wizualna.

REKLAMA

Udostępniono też listę aktorów głosowych, którzy wcielą się w znanych nam bohaterów. Oto oni:

  • Tsubasa Oozora: Yuko Sanpei
  • Genzo Wakabayashi: Kenichi Suzumura
  • Taro Misaki: Ayaka Fukuhara
  • Ryo Ishizaki: Mutsumi Tamura
  • Kojiro Hyuga: Takuya Sato
  • Roberto Hongo: Katsuyuki Konishi
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA