REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tulia szykuje się do występu na Eurowizji. Posłuchajcie utworu, który będzie reprezentować Polskę

Reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji będzie w tym roku zespół Tulia. Znamy już utwór, który grupa zaprezentuje w Tel Avivie. 

08.03.2019
18:26
tulia eurowizja 2019 piosenka
REKLAMA
REKLAMA

Utwór pojawił się już na debiutanckiej płycie Dominiki Siepki, Joanny Sinkiewicz, Patrycji Nowickiej i Tulii Biczak. Na potrzeby Eurowizji zmodyfikowano jednak tekst kompozycji. Dopisano do niego kilka anglojęzycznych wersów, a pierwotny tytuł „Pali się” został zmieniony na „Pali się (Fire of Love)”.

Nowe linijki to zasługa Allana Richa i Jud Friedman. To ikony songwritingu, dwukrotnie nominowani do Oscara za najlepszą piosenkę, w tym za „Run To You” Whitney Houston. Nominowano ich także do Grammy oraz Złotych Globów. Pisali między innymi dla takich wykonawców jak Ray Charles, Chaka Kahn, NSYNC, Kenny Loggins, James Ingram, Rod Stewart czy Tina Turner. Doborowe towarzystwo dla Tulii.

Posłuchajcie piosenki „Pali się (Fire of Love)”, która będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2019:

Autorką utworu jest Nadia Dalin. To ona wspólnie z Sonią Krasny od samego początku komponuje utwory dla zespołu. Duet jest odpowiedzialny za wszystkie autorskie utwory Tulii, w tym za nagrodzony w Opolu „Jeszcze Cię nie ma”. Producentem muzycznym i twórcą aranżacji utworu „Pali się (Fire of Love) jest Marcin Kindla.

REKLAMA

Co prawda według bukmacherów szanse Polski na Eurowizji są niewielkie, ale kto by wierzył w zakłady? Według tego, co obstawia portal eurovisionworld.com, nasz reprezentant ma 1 proc. szans na wygraną. Mówimy jednak o momencie, w którym nie są jeszcze znane wszystkie konkursowe piosenki, zatem notowania mogą zostać jeszcze wywrócone do góry nogami

64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Avivie w dniach 14-18 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA