REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jednak nie siostry Godlewskie. Tulia będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji 2019

Komisja Konkursowa TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie będzie zespół Tulia. 

15.02.2019
18:29
tulia eurowizja 2019
REKLAMA
REKLAMA

Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak tworzą zespół Tulia od 2017 roku. Na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu odniosły ogromny sukces, wygrywając konkurs Premier piosenką „Jeszcze Cię nie ma”.

To właśnie one wystąpią w pierwszym półfinale Eurowizji jako reprezentacja Polski. Odbędzie się on w dniach od 14 do 18 maja w Tel Avivie. W ubiegłym roku piosenką „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai. Jeszcze nie wiadomo, z jaką kompozycją zaprezentuje się Tulia.

O kwartecie zrobiło się głośno za sprawą coveru piosenki Enjoy The Silence z repertuaru Depeche Mode.

Utwór Dave’a Gahana i spółki został podlany słowiańszczyzną, nabierając przez to zupełnie innego charakteru. W podobny sposób Tulia potraktowała też Nothing Else Matters Metalliki, aż w końcu na rynku ukazał się debiutancki album dziewczyn. Złożyło się na niego 20 utworów, z czego 5 stanowiło autorskie kompozycje. W dwóch piosenkach dało się usłyszeć gościnne występy takich artystów, jak Kasia Kowalska czy akordeonista Marcin Wyrostek.

Tulia na Eurowizji daje Polsce szansę na zajęcie przyzwoitego miejsca.

REKLAMA

Co prawda wydaje się, że celowanie w pierwszą trójkę jest trochę na wyrost, chociaż kto wie, ale pierwsza dziesiątka jest już w zasięgu naszej ręki. Skąd te wnioski? Pamiętacie 2014 rok, kiedy na Eurowizji reprezentowała nas Cleo z Donatanem? Ku zdziwieniu wielu zajęliśmy wtedy całkiem niezłe 14. miejsce. Piosenka My Słowianie wyprzedziła tym samym 12 innych państw.

Folkowe brzmienie wtedy się sprawdziło, więc tym razem może być podobnie. Tym bardziej, że Tulia również celuje w słowiańskie klimaty, choć jednak nie tak przaśne jak w przypadku Cleo. Eurowizja zwykła w ostatnich latach nieco zaskakiwać. Piosenki skrojone typowo pod konkursowe gusta lądują ostatecznie na dalszych miejscach. Jak będziemy tym razem? Przekonamy się niebawem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA