REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

TVP pozbywa się tureckich seriali. Co my teraz będziemy oglądać?

Tureckie seriale swego czasu były prawdziwym hitem oglądalności na antenie TVP. Jak się okazuje, w przyszłym roku nie będzie dla nich miejsca. Zagraniczne produkcje mają ustąpić miejsca tym polskim. Jak zapowiedział prezes Telewizji Polskiej, Mateusz Matyszkowicz, TVP szykuje też nową polską telenowelę.

03.03.2023
15:14
Serial "Przysięga"
REKLAMA

Od wielu lat tureckie seriale cieszyły się ogromną popularnością na antenie TVP. Wystarczy chociażby wspomnieć o takich tytułach jak m.in. "Przysięga", "Elif czy "Zakazany owoc", które przyciągały przed ekrany telewizorów rzesze widzów. W przyszłym roku zagraniczne seriale mają zniknąć z anteny Telewizji Polskiej, dając miejsce polskich produkcjom.

REKLAMA

Tureckie seriale znikną z anteny TVP. Ustąpią miejsca polskim produkcjom.

Okazją do opowiedzenia o nowych planach było spotkanie prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza podczas spotkania z dziennikarzami na pokazie nowego serialu historycznego - "Polowanie na ćmy". Serial TVP emitowany będzie w niedzielne wieczory w TVP1 o godz. 20.20 od 19 marca. Zdradzając plany, Matyszkowicz podkreślał, że "Polowanie na ćmy" jest początkiem nowego planu TVP, gdzie w dużej mierze na antenie mają gościć polskie produkcje, w tym właśnie historyczne.

Jak opowiadał prezes TVP, ambicją Telewizji Polskiej ma być to, że w nadchodzącym czasie docelowo nie będzie żadnych seriali licencyjnych. Jak wyjaśniał, nie dlatego, że ich nie lubi czy potępia. Jego zdaniem telewizja finansowana ze środków publicznych powinna stawiać na produkcje, które opowiadają o Polsce i są tworzone w kraju.

REKLAMA

Szykuje się nowa polska telenowela i produkcja kostiumowa "Matylda"

Dlatego w 2024 roku z anten TVP mają zniknąć zagraniczne, w tym tureckie seriale. Szef TVP zdradził, że latem 2023 ruszą zdjęcia do nowej produkcji kostiumowej - "Matylda". Będzie to historia obyczajowa napisana przez Ilonę Łepkowską, osadzona w II połowie XIX wieku. To jeszcze nie koniec polskich seriali, gdyż zimą tego roku na antenę Telewizji Polskiej trafi nowa polska telenowela. Na razie szczegóły nie są znane, gdyż trwają prace przy wyborze scenariuszy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA