REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. TV
 3. Seriale

Belle Epoque, Milionerzy i Agent - TVN prezentuje ramówkę na najbliższe miesiące

We wtorkowy poranek TVN zorganizował konferencję, podczas której chwalił się ramówką na wiosnę 2017 roku. Stacja dobrze wie, czego widzowie od niej oczekują i sporo uwagi poświęca platformie Player.pl. Przedstawiono produkcje, jakich widzowie mogą spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Przy okazji wbijano szpilę za szpilą w rząd i TVP.

24.01.2017
19:14
Powrót do przeszłości: TVN prezentuje ramówkę na najbliższe miesiące
REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie dla mediów zapowiadające ramówkę TVN-u na początek 2017 roku poprowadził Marcin Prokop. Nie szczędząc żartów z rządu, opowiadał kolejno o najważniejszych produkcjach w ramówce stacji. Zapowiadał też, czego można spodziewać się w kolejnych odcinkach znanych już widzom serii i przedstawił najważniejsze gwiazdy, które kolejno podchodziły do ścianki.

Na pierwszy ogień poszła oczywiście publicystyka

Zapowiedź ramówki TVN na 2017 rok rozpoczęły - bez zaskoczenia - Fakty, gdzie zapowiadano kolejne "demaskacje afer i manipulacji". Już na wstępie nie obyło się bez przytyku w stronę telewizji publicznej.

Posłużono się przykładem WOŚP i Jurka Owsiaka, nawiązując do tego, że TVP praktycznie przemilczało temat Wielkiej Orkiestry. Nie omieszkano pochwalić się też "transferami" takimi jak pracującym teraz dla TVN Piotrem Kraśko.

Oprócz tego w TVN nadal będą obecne takie programy jak Uwaga, Super Wizjer i Dzień dobry TVN. Tutaj ramówka zbyt wiele się nie zmienia - te same formy, te same twarze. Trudno jednak o eksperymenty, skoro taka formuła się po prostu sprawdza.

TVN 24 i TVN BIS

W działającej od 2001 roku stacji TVN 24 nie ma co spodziewać się wielu zmian. Nadal będzie można oglądać Wstajesz i wiesz, Tak jest!, Fakty po południu, Fakty po Faktach i publicystykę: Kropka nad i, Kawa na ławę, Szkło kontaktowe itp. Nie zniknie też Monika Olejnik i inni obecni wcześniej dziennikarze.

Newsy będą podawać tacy dziennikarze jak Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jolanta Pieńkowska, Katarzyna Karpa-Świderek, Robert Stanilewicz, Paweł Blajter, Ewa Ewart, Jacek Stawiski, Piotr Kraśko, Jacek Pałsiński i Maciej Wierzyński. Tematy ekonomiczno z Polski i ze świata będą omawiane w programach 24 godziny, Biznes dla ludzi, Fakty z zagranicy, Horyzont, Dzień Na rynkach, Świat w południe i Świat technologii.

 class="wp-image-78861"

Agent i Kinga Rusin

Również i tutaj nie zabrakło szpili, bo Marcin Prokop nazwał Agenta ulubionym programem... ministra Macierewicza. Druga seria serialu o podtytule Gwiazdy zabierze tym razem celebrytów, aktorów i sportowców aż do Argentyny, gdzie pomiędzy licznymi wyzwaniami będą musieli odkryć, kto z nich jest wtyką.

Pozostała ramówka główna TVN-u skupiać się będzie także na programach Co za tydzień oraz 19+. Przy okazji tego ostatniego Prokop stwierdził, że to dobry czas by pokazać jak zdolni są młodzi ludzie i studenci - w końcu widać rzeszę "bystrych dzieciaków w Ministerstwie Obrony Narodowej"...

Pozostałe programy i seriale, które TVN będzie emitował na wiosnę 2017 roku to:

 • Szpital (znany serial paradokumentalny);
 • Szkoła (kolejne przygody współczesnych nastolatków);
 • Efekt Domina (Dominika Kulczyk walczy z problemem głodu);
 • Kuchenne Rewolucje (program od lat prowadzi Magda Gessler);
 • Master Chef junior (do kuchni powracają dzieciaki);
 • Kuba Wojewódzki (wielki nieobecny na konferencji);
 • Na wspólnej (serial jest w emisji od 15 lat);
 • Druga szansa (nowe oblicze Moniki Boreckiej).

W przypadku tego ostatniego programu Marcin również Prokop nie mógł odpuścić. Komentując rodzicielstwo głównej bohaterki przywołał temat programu 500+...

A skoro przy pieniądzach już jesteśmy - wracają Milionerzy!

Jeden z najlepszych teleturniejów w polskiej telewizji powraca, a poprowadzi go kultowy już prowadzący, Hubert Urbański. Do wygrania znów będzie okrągły milion, a z pokazywanych podczas konferencji zajawek widać, że pytania zadawane uczestnikom będą na czasie.

Nie ma siły - nie da się sprzedać nowym widzom starych nagrań sprzed 10 lat. Liczę na to, że twórcy faktycznie zadadzą sobie trud i nie będą recyklingować pomysłów. Dobrze wróży to, że mignęło mi w pytaniach nawet coś o Walterze White z Breaking Bad.

Drugą z ważnych nowości jest Belle Epoque

 class="wp-image-78887"
Zdjęcie z planu Belle Epoque

Nowy serial produkcji TVN idealnie wpisuje się w klimat staro-nowej ramówki, z której bije przede wszystkim nostalgia za minionymi czasami.

Oczywiście tutaj też nie zabrakło komentarzy o podtekście politycznym i wspomnienia o tym, że Belle Epoque to "dobra zmiana, ale 120 lat temu".

Co jeszcze?

 • 36,6: nowy medyczny talk show;
 • Misja pies: Joanna Krupa ratuje zwierzaki.

TVN chwali się też swoimi pomniejszymi stacjami:

 • TVN Travel (którego dyrektorem programowym została Martyna Wojciechowska);
 • TVN Style (kanał tematyczny dla współczesnych kobiet, gdzie nowością będzie m.in. program Mistrzowie podrywu);
 • TVN Turbo (kanał dla mężczyzn skupiający się na motoryzacji i gadżetach, tutaj zobaczymy program o "polskich absurdach");
 • TTV (gdzie pokazywane są "prawdziwe historie prawdziwych ludzi" pokaże jak zmienia się życie ludzi, u których pojawi się "forsa");
 • HDTV, czyli Home and Garden TV (określony największym sukcesem spośród wszystkich nowych kanałów na rynku).

Sporo czasu poświęcono platformie Player.pl

TVN nie omieszkało się pochwalić, że ich serwis VOD jest największą platformą tego typu w Polsce. Zapowiedziano też programy - V8 o legendach motoryzacji, Drone Racing League pokazujący nową dyscyplinę sportu jaką są właśnie wyścigi dronów oraz drugą serię Wielkich teorii Darwina.

Szkoda tylko, że jego rozwój zatrzymał się kilka lat temu, a popularność wynika zapewne z braku alternatywnego sposobu dostępu do treści TVN-u w sieci i mizernej lokalnej konkurencji.

 class="wp-image-78878"

Wiosenną ramówkę TVN na 2017 rok podsumowuje spot w klimacie Belle Epoque.

Wyświetlono go zresztą dwukrotnie łącznie z mnóstwem innych materiałów reklamowych. Po prezentacji Marcina Prokopa na scenę wyszedł Edward Miszczak, który darując sobie wtrącenia polityczne, raz jeszcze przypomniał najważniejsze programy. Przywitał na scenie też prezesa TVN, czyli Jima Samplesa.

Edward Miszczak wykorzystał też tę okazję, by pochwalić się, że Polska staje się powoli liczącym się rynkiem wśród producentów telewizji w skali światowej, a nie tylko lokalnej - aczkolwiek zamiast górnolotnych słów o byciu potęgą mówił o dotychczasowych sukcesach z pokorą.

Miszczak napomknął też, że TVN zwiększył w minionym roku oglądalność i przypomniał, że stacja produkuje nie tylko seriale i programy telewizyjne, ale też filmy - jak chociażby kolejne Listy do M. czy komedię romantyczną Podatek od miłości. Miłośnicy kina i telewizji mogą czekać na programy publicystyczne, filmy oraz seriale w TVN Fabuła i TVN 7 (Lucyfer).

Ramówka TVN na wiosnę 2017 to taki powrót do przeszłości

REKLAMA

Formaty może i nie są świeże, ale widzowie je znają i lubią. Stacja nie eksperymentuje i sprawia na sprawdzone sposoby przyciągnięcia widza jeśli chodzi o ramówkę, ale jednocześnie dobrze widzi, że bardzo ważny jest widz internetowy.

Nostalgię wywołuje u mnie powrót Agenta i Milionerów - a zwłaszcza teleturnieju razem z prowadzącym. Patrząc na ofertę programową stacji na początek 2017 roku ten nowy i intrygujący Belle Epoque naprawdę zdaje się idealnie pasować do obecnego charakteru TVN-u.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA