REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Sienkiewicz przegrywa bitwę o TVP. Nowy prezes nielegalny

Sytuacja w Telewizji Polskiej wciąż zmienia się. Tym razem Krajowy Rejestr Sądowy odmówił wpisania nowych członków rady nadzorczej TVP powołanych przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza oraz Tomasza Syguta jako prezesa spółki. Wniosek o wpisanie do KRS został oddalony we wtorek.

10.01.2024
8:55
Telewizja Polska
REKLAMA

Niejasnych sytuacji w TVP ciąg dalszy. Tym razem minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz przegrywa w sądzie w sprawie TVP. Sąd rejestrowy odmówił wpisania nowych członków rady nadzorczej TVP powołanych przez Sienkiewicza oraz Syguta.

REKLAMA

Więcej o TVP przeczytasz na łamach Spider's Web:

W uzasadnieniu referendarz sądowy wyjaśnił że "obie decyzje „zostały podjęte przez organ nieuprawniony zgodnie z wyżej przywołanymi przepisami UKRRiTV (Ustawy o radiofonii i telewizji) oraz z uwagi na zapisy statutu TVP, zgodnie z przepisami samego KSH”.

Minister Kultury przegrywa w sądzie.

REKLAMA

Przypomniany został też wyrok Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2016 r. Zgodnie z nim pozbawienie KRRiT kompetencji w zakresie powoływania członków władz spółek mediów publicznych nie jest zgodne z konstytucją. Dodajmy, że 19 grudnia została podjęta przez Sejm uchwała w sprawie przywrócenia ładu prawnego, ale też bezstronności i rzetelności mediów publicznych. Aktualnie TVP została postawiona w stan likwidacji, a funkcję likwidatora pełni Daniel Gorgosz. Jak mówił minister Sienkiewicz: "Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA