REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

TVP stawia na programy reality-show. Powrót „Czaru par” i „Szansy na sukces” to tylko jedne z nowości z jesiennej ramówki stacji

Rywalizacja największych polskich programów telewizyjnych wchodzi w nową epokę. Czarnym koniem jesieni może się okazać Telewizja Polska, która niedawno zaprezentowała swoją ramówkę i zaskoczyła liczbą nowości. Zawiedzeni będą jednak fani seriali, których TVP zdecydowanie nie rozpieszcza.

29.08.2019
11:19
tvp ramówka jesień 2019
REKLAMA
REKLAMA

Poprzednia oferta TVP wyraźnie zmierzała w stronę nostalgii za dawnymi czasami i programami sprzed lat. Większość nowości wiązała się więc z przeszłością telewizji. Ramówka na najbliższe miesiące zwiastuje do pewnego stopnia kontynuację tego trendu, ale też wyraźnie pokazuje jakiego rodzaju programy są najchętniej oglądane przez widzów publicznego nadawcy. Nie są to polskie seriale, bo ich wśród nowości zabraknie.

TVP ramówka jesień 2019 – jakie programy szykuje dla widzów Telewizja Polska?

Seriale

Barwy szczęścia, Na dobre i na złe, Komisarz Alex, Rodzinka.pl, Wojenne dziewczyny

Pierwsze popularne seriale TVP pojawią się z nowymi odcinkami już w pierwszym tygodniu września. Na antenę telewizyjnej „Dwójki” powrócą „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe” oraz „Rodzinka.pl”, czyli przede wszystkim telenowele i seriale familijne. Produkcje o nieco bardziej poważnej tematyce pojawią się z kolei na TVP1. Większość serialowych produkcji Telewizji Polskiej będzie do obejrzenia wieczorami lub w weekendy.

Premiera:  „Barwy szczęścia” od 2 września o 20:10 na TVP 2, „Na dobre i na złe” od 4 września w środy o 20:55 na TVP 2, „Komisarz Alex” od 7 września w soboty o 20:35 na TVP 1, „Rodzinka.pl” od 8 września w niedziele o 16:25 na TVP 2 i „Wojenne dziewczyny” od 8 września w niedziele o 20:15 na TVP 1

Korona królów, Leśniczówka, Klan, O mnie się nie martw

Popularność „Korony królów” zaskoczyła i zirytowała wielu widzów, którzy są przyzwyczajeni do bardziej wyszukanych produkcji serialowych. Wygląda jednak na to, że pomimo krytyki serial wciąż trzyma się mocno. Na jesieni powróci z 3. sezonem, który pokaże narodziny dynastii Piastów. Z nowymi odcinkami powrócą także nieśmiertelny „Klan”, „O mnie się nie martw” i jedna z nowszych produkcji TVP – „Leśniczówka”.

Premiera: Wszystkie seriale na antenie od 9 września. „Klan” od poniedziałku do piątku o 18:00 na TVP 1, „Korona królów” od poniedziałku do piątku o 18:30 na TVP 1, „Leśniczówka” od poniedziałku do środy o 20:30 na TVP 1, „O mnie się nie martw” w poniedziałki o 21:50 na TVP 2

Echo serca, M jak miłość, Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Dziewczyny ze Lwowa

Część produkcji publicznego nadawcy pojawi się dopiero w drugim tygodniu września. W większości chodzi jednak o seriale nadawane od wielu lat, a mimo to wciąż wypatrywane przez fanów. Na jesieni nowe zagadki rozwiąże ojciec Mateusz, rodzina Mostowiaków przeżyje kolejne perypetie, a lekarze ze Szpitalu Północnego będą musieli radzić sobie z wybuchem gazu w placówce. Z 4. serią powrócą także „Dziewczyny ze Lwowa”.

Premiera: „M jak miłość” i „Echo serca” od 10 września (od 20:55 i 21:50 na TVP 2), „Ojciec Mateusz” od 12 września w czwartki o 20:35 na TVP 1, „Dziewczyny ze Lwowa” od 13 września na TVP 1 o 20:35

Sport

Od kilku lat Telewizja Polska coraz mocniej stawia na sport. Najbliższa ramówka brzmi zachęcająco szczególnie dla fanów piłki nożnej, którzy będą mogli obejrzeć jeden mecz z każdej kolejki tegorocznego sezonu Ligi Mistrzów. Oprócz tego na TVP1 wciąż będzie można oglądać transmisje ze wszystkich spotkań piłkarskiej reprezentacji polski w eliminacjach do Euro 2020. Późną jesienią do telewizji powrócą też zawody w skokach narciarskich.

Programy

Czar par - NOWOŚĆ

„Czar par” to kultowy program, który po 23 latach powróci na antenę. W nowej odsłonie widzowie będą przez dwanaście tygodni śledzić rywalizację zakochanych, których uczucie będzie w każdym odcinku testowane przez nowe zadania. W jury programu znalazły się dwie celebryckie pary - Katarzyna Cichopek i Marcin Chakiel oraz Radosław Pazura i Dorota Chotecka. „Czar par” poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan.

Premiera na TVP 2: od 20 września o 20:50

Teściowe i synowe. Kto tu rządzi? - NOWOŚĆ

Kolejną nowością typu reality show będą „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?”, czyli program o tematyce kulinarnej, w którym konkurować ze sobą będą zespoły złożone z teściowych i synowych. Cztery dwuosobowe zespoły będą wzajemnie zapraszać się na przyjęcia w formie obiadu lub kolacji, a potem oceniać przygotowanie.

Premiera na TVP 2: od 9 września, od poniedziałku do piątku o 18:55

Wkręceni w randkę - NOWOŚĆ

Przyjaciele najlepiej orientują się w naszym życiu uczuciowym? Właśnie ten mit sprawdzi program „Wkręceni w randkę”, podczas którego grupa najbliższych znajomych wraz z prowadzącą Anną Lucińską wytypuje dla uczestnika lub uczestniczki trójkę idealnych w ich mniemaniu kandydatur. Czy Polakom uda się wkręcić w miłość?

Premiera na TVP 2: od 7 września w soboty o 20:05

Rolnik szuka żony

tvp ramówka jesień 2019

Na jesieni do TVP1 powróci jeden z najpopularniejszych show telewizyjnych ostatniej dekady, czyli „Rolnik szuka żony”. W 6. edycji programu piątka uczestników wraz z prowadzącą Martą Manowską spróbują znaleźć pasującą do siebie żonę spośród zgłaszających się kandydatek.

Premiera na TVP 1: od 8 września w niedziele o 21:15

The Voice of Poland: Edycja 10

W najnowszej odsłonie talent show „The Voice of Poland” grupa trenerów-jurorów znów wybierze dla siebie zespół wokalistów i spróbuje oszlifować ich umiejętności. Tym razem za odkrywanie talentów wezmą się Michał Szpak, Margaret, Kamil Bednarek oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.

Premiera na TVP 2: od 7 września w soboty o 20:05

The Voice Senior - NOWOŚĆ

Według najnowszych informacji po zakończeniu nadawania 10. edycji „The Voice of Poland” na antenę TVP trafi zupełnie nowy spin-off show. Wystąpią w nim muzykalnie uzdolnione osoby, które ukończyły 60. rok życia. W trakcie programu wejdą oni pod skrzydła grupy trenerów w osobach Urszuli Dudziak, Andrzeja Piasecznego, Marka Piekarczyka i Alicji Majewskiej. Prowadzącymi „The Voice Senior” zostali Tomasz Kammel i Marta Manowska.

Premiera: grudzień 2019

Gotowi do gotowania. Start! - NOWOŚĆ

Biedronka najwyraźniej uznała, że czas mocniej wejść do telewizji, czego efektem będą „Gotowi do gotowania. Start!”. W programie kulinarnym duety składające się z profesjonalnego szefa kuchni i amatora gotowania będą mieli 20 minut na przygotowanie smacznego dania z produktów dostępnych na co dzień w sieci supermarketów. Wypada trzymać kciuki, żeby im się udało, bo inaczej z promocyjnego programu wyjdzie antyreklama.

Premiera na TVP 2: od 9 września, od poniedziałku do piątku o 18:30

Najgorszy kucharz - NOWOŚĆ

tvp ramówka jesień 2019

Telewizja Polska szykuje odpowiedź na „Kuchenne rewolucje” TVN-u. W „Najgorszych kucharzu” grupa nieszczególnie uzdolnionych artystów pómiska trafi pod skrzydła dwóch szefów kuchni. W ciągu trwającej dziesięć tygodni metamorfozy będę musieli nauczyć się umiejętności gotowania, a najlepszy z nich otrzyma nagrodę pieniężną.

Premiera na TVP 2: od 12 września, w czwartki o 20:50

Koło Fortuny i Jaka to melodia?

Największą zmianą dotyczącą kultowych programów „Koło Fortuny” i „Jaka to melodia?” w ramach jesiennej ramówki TVP dotyczy prowadzących. Włodarze stacji zdecydowali, że zamienią się oni miejscami. Od tej pory Norbi będzie prowadzącym programu, gdzie trzeba zgadywać po literkach, a Rafał Brzozowski tego, gdzie zgaduje się po nutkach.

Premiera na TVP 1: „Jaka to melodia” od 7 września, cały tydzień o 17:30; „Koło Fortuny” od 7 września, od poniedziałku do piątku o 16:00, sobota-niedziela o 14:35

Gra słów. Krzyżówka - NOWOŚĆ

Zagadki i krzyżówki będą clou nowego programu prowadzonego przez Radosława Brzózkę. Teleturniej ma stawiać przed uczestnikami klasyczne łamigłówki w nowoczesnym wydaniu.

Emisja na TVP 1: od 9 września, od poniedziałku do piątku o 15:30

Szansa na sukces

REKLAMA

Po latach nieobecności na TVP 2 powróci kultowy program „Szansa na sukces”. Nie liczcie jednak na powrót prowadzącego Wojciecha Manna. Formuła programu ulegnie kilku zmianom a nowym gospodarzem będzie Artur Orzech. W trzech pierwszych odcinkach widzowie zobaczą występy dzieci w wieku od 9 do 14 lat, które zaśpiewają utwory Majki Jeżowskiej, Papa Dance i Blue Cafe. Zwycięzca wybrany w 4. epizodzie będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizja Junior.

Premiera na TVP 2: od 8 września o godz. 15:15.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA