REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

TVP zapowiada wiosenne nowości. Więcej tu nostalgii za dawnymi czasami niż świeżości

Zima powoli przechodzi do historii, a to oznacza nowe programy w ramówkach polskich nadawców telewizyjnych. W walentynki swoja ofertę na najbliższe miesiące przedstawiła Telewizja Polska.

14.02.2019
21:00
wiosenna ramówka tvp
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni rok pokazał, że polskie kanały telewizyjne stać na programy stojące na najwyższym poziomie. Skończyły się czasy, gdy serial lub film wyprodukowany w naszym kraju komentowano zwrotem: „dobre... jak na Polskę”. Ogromna większość programów najwyższej jakości to jednak seriale typu prime, tworzone przez HBO i Canal+.

Ogólnodostępne stacje telewizyjne pokroju TVP i TVN-u nigdy nie miały zamiaru rywalizować z takimi produkcjami. Zamiast tego Telewizja Polska stawia na sprawdzone metody i znane od lat formaty telewizyjne. Pokazała to wiosenna konferencja ramówkowa, która odbyła się w walentynkowy wieczór.

co polacy oglądali w telewizji w 2018

W najbliższych miesiącach na TVP widzowie zobaczą przede wszystkim nowe sezony znanych od dawna seriali.

Polski nadawca publiczny pokaże nowe odcinki „Klanu”, „Barw szczęścia”. „M jak Miłość”, „Korony królów”, „Na sygnale” i „Leśniczówki”. Po dłuższej przerwie z 2. sezonem do telewizji powróci młodzieżowa produkcja „Za marzenia”.

Od 28 lutego w programie pierwszym Telewizji Polskiej pokazywane będą też nowe odcinki „Ojca Mateusza”. Ucieszą się też fani „Rodzinki.pl”, która pojawi się z nowym sezonem. W środowy wieczór o 21:00 w TVP nadal będą pokazywane mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Telewizja Polska przygotowała też trzy nowości: serial i dwa programy rozrywkowe.

Chodzi o „Stulecie winnych”, a także taneczne „Dance dance dance” i quizzowy „To był rok!” z Anną Muchą, Antonim Królikowskim i Marzeną Rogalską, który zadebiutuje już 8 marca o 21:30 na TVP 1. Jacek Kurski spełnił tym samym zapowiedź jeszcze z zeszłego roku, że na TVP będzie jeszcze więcej produkcji z zacięciem historycznych. Na czym dokładnie będą polegać wymienione programy?

wiosenna ramówka tvp

W „To był rok!” drużyny złożone z gwiazd będą musieli odpowiadać na pytania dotyczące przeszłych wydarzeń z polskiej kultury od lat 60. aż do początków nowego wieku. „Dance dance dance” to z kolei format obecny wcześniej m.in. w Wielkiej Brytanii i Holandii. Pary złożone z gwiazd show-biznesu zatańczą na ekranie choreografie z najsłynniejszych wideoklipów. Show wystartuje 2 marca o 20:15 w „Jedynce”.

REKLAMA

Największym wydarzeniem wiosennej ramówki jest jednak premiera pierwszych 13 odcinków „Stulecia winnych”.

To produkcja oparta na pierwszej części serii powieści o tym samym tytule. Serial opowie o zmaganiach rodziny Winnych od 1914 roku aż do końca XX wieku. Według zapowiedzi ma być to produkcja, która rzuci wyzwanie serialom HBO i Canal+. W obrazie wystąpią m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Arkadiusz Janiczek, Katarzyna Kwiatkowska oraz Tomasz Włosok (wywiad z aktorem znajdziecie na Rozrywka.Blog). Premierowy odcinek już 3 marca o 20:15 w TVP 1.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA