REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Co tak naprawdę wydarzyło się w 4 pierwszych odcinkach nowego Twin Peaks? 9 najciekawszych teorii

Otwarcie nowego Twin Peaks już za nami. David Lynch popuścił wodze swojej wyobraźni, a nowy serial odpowiedział na zaledwie kilka trapiących fanów pytań. Po seansie pojawiło się w dodatku mnóstwo nowych. Co tak naprawdę zobaczyliśmy na ekranie?

05.06.2017
8:37
Twin Peaks 3 sezon
REKLAMA
REKLAMA

W tekście znajdują się spoilery z pierwszych czterech odcinków nowego Twin Peaks.

Dwa tygodnie temu udostępnione zostały pierwsze cztery odcinki nowego Twin Peaks, czyli kontynuacji seriali Miasteczko Twin Peaks z lat 90. ubiegłego wieku. Po seansie pojawiła się masa pytań: co tu w ogóle się stało, o co chodzi, kim są nowe postaci i sobowtóry?

Oczywiście Twin Peaks to dzieło Davida Lyncha, więc tak naprawdę to co zobaczyliśmy do tej pory, to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Zostało jeszcze 14 odcinków, by rozwinąć wątki i jeszcze bardziej namieszać nam w głowie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by już teraz zacząć rozmyślać nad tym, jak dalej potoczy się akcja Twin Peaks. Przygotowałem zestawienie 9 najciekawszych teorii dotyczących tego, co już widzieliśmy.

 class="wp-image-79426"

1. Anonimowy miliarder, który zlecił obserwowanie pudełka, to Audrey Horne.

Nie wiemy, czym dokładnie jest szklane pudełko, ale najwyraźniej to jakiś portal do Czarnej Chaty. Osoba, która go obserwuje, to najpewniej ktoś, kogo już znamy. Audrey pasuje tu idealnie, bo do tej pory jej nie widzieliśmy, a w dodatku zawsze miała żyłkę do interesów.

2. Anonimowy miliarder, który zlecił obserwowanie pudełka, to BOB.

BOB jako sobowtór Coopera spędził w prawdziwym świecie 25 lat. Niewykluczone, że pudełko to jego wentyl bezpieczeństwa. Doskonale wiedział, że Czarna Chata się o niego upomni i dlatego przygotował pułapkę na Dale'a. Zajmował się szemranymi interesami, więc mogło być go na to stać.

3. Dougie został wciągnięty do Czarnej Chaty, bo miał na dłoni pierścień.

Aby nasz Dale mógł wrócić do prawdziwego świata, jego sobowtór opanowany przez BOBA musiał zamienić się z nim miejscami. Jak już wiemy, to się nie udało - do mrocznego wymiar został wciągnięty inny sobowtór Coopera. Jak mogło do tego dojść? Możliwe, że przez ten zielony, tajemniczy pierścień.

Twin Peaks po 25 latach class="wp-image-84640"

4. Jest tylko jeden Cooper.

Mogłoby się wydawać, że Dale, którego znamy i lubimy, był uwięziony przez 25 lat w Czarnej Chacie. Możliwe jednak, że tak naprawdę to on jest tym złym, długowłosym gangsterem. Śmierć Caroline mogła wyzwolić w nim wewnętrzne demony i to stało się pożywką dla BOBA.

5. Diane nie jest prawdziwa.

Chociaż Gordon Cole i Albert wyruszyli w poszukiwaniu "kobiety, która mogłaby im pomóc", ale to raczej nie będzie to Diane, do której Cooper kierował swoje nagrania na dyktafonie. Najprawdopodobniej nie jest to prawdziwa osoba, a nagrania wykonywane przez Coopera były formą terapii po śmierci Caroline.

6. Wally nie żyje, a Andy i Lucy rozmawiali z wynajętym aktorem.

Rozmowa syna Andy'ego i Lucy, w której Michael Cera naśladował Marlona Brando, była co najmniej dziwna - i to nawet jak na standardy Twin Peaks. Istnieje teoria, że ich prawdziwe dziecko nie żyje, a na spotkaniu z szeryfem pojawił się aktor. Na to mogłyby wskazywać dialogi o ponownym urządzeniu jego pokoju.

 class="wp-image-85622"

7. Losy majora Briggsa zostały już wyjaśnione.

Trudno uwierzyć, że ojciec Bobby'ego faktycznie zginął w pożarze. Wiemy, że sobowtór Coopera opanowany przez BOBA współpracował z majorem Briggsem. Możliwe, że ciało z odciętą głową, które widzieliśmy w 1. odcinku, należy właśnie do niego. W scenie w kosmosie widzieliśmy w końcu jego fruwającą głowę.

8. Gangsterzy nie zasadzili się na Dougiego, tylko na Coopa.

Niedługo po tym, jak Cooper wrócił do prawdziwego świata, jechał autem i o włos uniknął postrzelenia przez snajpera. Można by założyć, że chcieli oni sprzątnąć jego sobowtóra, ale... mógł ich wynająć BOB, który wiedział, że prawdziwy Cooper zajmie miejsce drugiego sobowtóra.

9. To Hawk odnajdzie prawdziwego Coopera.

Śledztwo policji z Twin Peaks już się rozpoczęło, więc spodziewamy się, że przyniesie ono jakieś skutki. Warto też pamiętać rozmowę Dale'a z Hawkiem sprzed 25 lat - agent Cooper stwierdził, że jeśli kiedyś by się zgubił, to chciałby, żeby to właśnie Hawk ruszył go odszukać.

REKLAMA

Powyższe teorie powstały po pierwszych czterech odcinkach Twin Peaks, a już dziś część z nich może zostać obalona.

Dziś, czyli 4 czerwca 2017 roku ma premierę piąty epizod, który można zobaczyć w Polsce na antenie HBO i w serwisie HBO GO. Sam zaraz zabieram się do seansu, by się przekonać, które z powyższych teorii trzeba będzie odrzucić, a które uaktualnić. Jeśli zaś macie jakieś swoje przemyślenia - to podzielcie się nimi w komentarzach!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA